Policajt utešuje dvojročné dievčatko: „Nechcel som, aby bola sama“!

Policajt utešuje dvojročné dievčatko: „Nechcel som, aby bola sama“!

6 marca, 2023 0 Od Redakcia

„Snažil som sa urobiť, čo som mohol, aby som utešil dieťa, ktoré potrebovalo trochu lásky,“ hovorí policajt Nick Struck. Keď sa 18. júna policajt Nick Struck objavil na mieste dopravnej nehody v meste Brighton v štáte Colorado, videl štyri malé deti vyhodené z auta.

Otec detí, Carlos Torres, zomrel na mieste a ich matka, Stephanie Greerová, bola zranená. „Auto sa niekoľkokrát prevrátilo. Nikto nebol pripútaný, takže všade boli deti,“ hovorí policajt pre Struck PEOPLE. „Ich vek sa pohyboval od 3 mesiacov do 4 rokov. Počas ošetrovania ťažko zranených obetí nehody si Struck všimol, že jedno z detí, 2-ročné dievčatko, na poli plače. Okamžite mu pripomenula jeho dcéru, ktorá je v rovnakom veku.

„Zdvihol som ju a zaspieval jej Twinkle Twinkle Little Star,“ hovorí. „Upokojilo ju to. Bola nasiaknutá benzínom. Bolo to zlé, ale nebola zranená.“ Ukázal tiež na svetlá sanitky, ktoré ju zrejme rozptýlili a pobavili. Fotografia, na ktorej Struck drží malé dieťa, bola zdieľaná viac ako 3 milióny krát. „Prevládli vo mne emócie.“ Nechcela som, aby bola sama,“ hovorí. „Bolo to veľmi smutné a tragické. Držala som ju v náručí a myslela som si, že práve prišla o otca a možno aj o ďalšieho člena rodiny.“

Podľa denníka Journal Star 23-ročná Greerová teraz plánuje pohreb svojho manžela, zatiaľ čo jej štvorročný syn zostáva na prístrojoch. „Chcem sa vám poďakovať,“ povedala novinám o láskavosti policajta voči jej dcére. Greerová s rodinou cestovala z Peorie v štáte Illinois do Colorada za lepšími pracovnými príležitosťami, keď jej okolo 9.30 h ráno počas cesty po diaľnici Interstate 76 praskla jedna z pneumatík, uviedla pre Journal Star .

Stratila kontrolu nad vozidlom, a keďže v pravom jazdnom pruhu bol náves, stočila volant doľava a vbehla na široký trávnatý stredový pruh. Jej manžel nebol pripútaný bezpečnostným pásom a bol vymrštený cez otvorené okno spolujazdca. „Štvorročné dieťa ešte nie je z toho vonku a práve prišlo o otca,“ povedal Struck o rodine. „Ale uprostred tejto tragédie som sa snažil pomôcť a chcem, aby ľudia videli, že dobré skutky sa dejú každý deň po celej krajine. Tento bol práve zachytený na kameru.“

Podeľte sa o tento krásny čin policajta aj so svojimi priateľmi.