Použite tieto triky a vaša kúpelňa bude ako nová!

Použite tieto triky a vaša kúpelňa bude ako nová!

15 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Pre mnohých z nás je upratovanie tou najstresujúcejšou úlohou a najhorším trestom na svete. Buďme úprimní, mnohí z nás začnú robiť domáce práce až vtedy, keď si uvedomia, že v celom dome nie je ani jedno čisté miesto. Každá izba vyzerá ako bojisko pokryté špinou. Teraz však pre vás máme dobrú správu! Čistenie môže byť rýchle a jednoduché, ak poznáte týchto niekoľko základných trikov.

Zozbierali sme pre vás 5 nových a úžasných tipov, ktoré vám pomôžu rýchlejšie a ľahšie zvládnuť domáce práce.

Ako vyčistiť najšpinavšie veci v kúpeľni?

Starý sprchový záves môže vyzerať ako nový, ak všetky špinavé miesta, žlté škvrny a plesne pretriete roztokom peroxidu vodíka a vody (1:1).

Ak chcete vyčistiť zubné kefky a zničiť všetky baktérie, namočte ich na hodinu do octu. Potom ich dôkladne umyte pod tečúcou vodou.

Namočte všetky špongie, ktoré pravidelne používate v kúpeľni, na jednu hodinu do teplej vody s octom (1:1). Potom ich dobre umyte čistou vodou a osušte.

Ako dosiahnuť snehobielu kúpelňu?

Peroxid vodíka vám pomôže odstrániť vodný kameň a žlté škvrny. Nalejte ho do fľaše s rozprašovačom, naneste na povrch vane, počkajte pol hodiny a potom dôkladne umyte teplou vodou.

Povrch vane môžete ľahko vyčistiť tak, že najprv nanesiete sódu bikarbónu, necháte ju pôsobiť niekoľko minút a potom použijete ocot. Nakoniec povrch jemne vydrhnite kefou a opláchnite teplou vodou.

Roztok kyseliny citrónovej účinne odstraňuje žlté škvrny. Na nájdenie roztoku potrebujete jedno balenie kyseliny citrónovej a šálku vody. Zmes naneste špongiou na povrch vane a počkajte 20 minút, potom ju dôkladne umyte teplou vodou.

Ako odstrániť vodný kameň zo záchodovej misy?

Použite zmes horčičného prášku, kyseliny citrónovej a kukuričného škrobu (1:1:1) a záchodová misa bude ako nová.

Na čistenie a osvieženie záchodovej misy si môžete vyrobiť aj „čistiace bomby“. Vhoďte 1-2 bombičky do záchodovej misy, ktoré pomôžu pri čistení a vytvoria príjemnú vôňu.

Čo budete potrebovať?

  • 1 šálka sódy
  • 1/4 šálky kyseliny citrónovej
  • 1/2 lyžičky octu
  • 1 polievková lyžica 6% peroxidu vodíka
  • 15-20 kvapiek vášho obľúbeného esenciálneho oleja

Ako na to?

Sódu bikarbónu nasypte do misky a pridajte kyselinu citrónovú. V druhej miske zmiešajte ocot s peroxidom vodíka. Potom po kvapkách nalejte tekutinu do suchej zmesi. Pridajte esenciálny olej a pomocou lyžice vytvorte malé guľôčky („bomby“). Bomby položte na pergamenový papier a sušte ich aspoň 6 hodín. Bomby skladujte v uzavretej sklenenej nádobe.

Ako vyčistiť plochy medzi dlaždicami?

Plesní, tmavých škvŕn a vodného kameňa sa môžete zbaviť aj v úzkych priestoroch medzi dlaždicami jednoducho pomocou bielej parafínovej sviečky. Niekoľkokrát za sebou potrite tieto miesta tupým koncom sviečky. Sviečka ich dokonale vyčistí a v budúcnosti ich ochráni pred plesňami a nečistotami.

Do misky nasypte soľ a pomocou nechcenej zubnej kefky navlhčenej vodou vyčistite znečistené miesta medzi dlaždicami. Po vyčistení umyte povrch teplou vodou. Podlaha a steny budú vyzerať ako nové!

Zmiešajte teplú vodu s peroxidom vodíka v pomere 2:1. Týmto roztokom vyčistite praskliny medzi dlaždicami pomocou kefy alebo špongie. Nie je potrebné ich oplachovať.

Ako dokonale vyleštiť dlaždice?

Do pohára teplej vody pridajte 15 g kyseliny citrónovej a týmto roztokom umyte dlaždice. Potom ich opláchnite čistou vodou.

Ocot dokáže vyčistiť aj tie najšpinavšie dlaždice. Postriekajte povrch octom pomocou rozprašovača, počkajte 10 minút a opláchnite čistou vodou. Potom dlaždice utrite mäkkou handričkou z mikrovlákna. Touto metódou vyčistite a vydezinfikujte všetky dlaždice.

Pevne veríme, že teraz budete mať upratovanie kúpeľne hotové za okamih!

Zdieľajte tento článok na Facebooku.