Linda a Uno sa bláznivo zamilovali vo veku 80 rokov!

Linda a Uno sa bláznivo zamilovali vo veku 80 rokov!

11 apríla, 2022 0 Od Redakcia

V 80 rokoch sa do seba bláznivo zamilovali a žijú spolu už 15 rokov. Estónsky pár Linda a Uno sa prvýkrát stretli v roku 1946 a znovu sa stretli v roku 2014, keď sa do seba bláznivo zamilovali. Dodnes o sebe tvrdia, že sú hlboko zamilovaní a šťastní!

Alina Birjuk, študentka fotografie na Estónskej akadémii umení, prostredníctvom tejto fotoreportáže ukazuje, že láska nepozná vek a môže vás zasiahnuť kedykoľvek. „Prvýkrát som sa s Lindou a Unom stretla na jeseň roku 2020. Išla som domov a videla som ich spolu. Urobili na mňa obrovský dojem a veľmi som sa s nimi chcela stretnúť.

Po tom, čo som ich fotografiu zverejnila na Instagrame, ma kontaktoval priateľ a povedal mi, že na fotografii je jeho babička a neskôr ma s týmto párom zoznámil. S radosťou súhlasili so spoluprácou na fotografii. Byť v ich blízkosti a spoznať ich príbeh bolo osviežujúce. Odklonila som sa od predstavy, že len mladí ľudia sa môžu bláznivo zamilovať.

Uvedomila som si, že skutočná láska sa môže objaviť v každom veku.

Uno a Linda sa do seba zamilovali v roku 2014, keď Linda pozvala Una na kávu. Stretli sa už predtým, v roku 1946 na univerzite. Ich spoločný čas tam však bol obmedzený. Uno bol po roku vylúčený, zatiaľ čo Linda pokračovala a dokončila štúdium.

Po mnohých rokoch a po ovdovení sa opäť stretli na pohrebe blízkeho priateľa v roku 2014 pri káve, koňaku a sladkostiach. Po dvoch spoločne strávených nociach si dvojica uvedomila, ako veľmi sa im páči byť spolu. Odvtedy sú nerozluční.“

Slová, ktoré manželia povedali študentke o tom, ako vidia svoj vzťah, sú nádherné a napĺňajú nás optimizmom a emóciami.

„Čím sme starší, tým rýchlejšie plynie čas a tým viac máte pocit, že ste veľmi zaneprázdnení a máte stále viac a viac vecí na práci. Stále si hovoríme, že máme pred sebou ešte veľa času, hoci roky plynú rýchlosťou svetla. Nechceme mladých ľudí nič učiť, chceme sa od nich učiť. Máme len 95 rokov, celý život je pred nami.“ 🙂