Prečo sú samotári najúprimnejší a najinteligentnejší ľudia, akých môžete stretnúť…

Prečo sú samotári najúprimnejší a najinteligentnejší ľudia, akých môžete stretnúť…

24 mája, 2023 0 Od Redakcia

Zatiaľ čo zvyšok sveta sa snaží nadväzovať kontakty, vytvárať vzťahy a nadväzovať priateľstvá, sú tu aj takí, ktorí chcú byť jednoducho sami. Osamelým ľuďom neprekáža, že sa ostatní ľudia potrebujú socializovať a prispôsobiť sa myšlienke stať sa spoločenskými bytosťami. Sú spokojní s tým, že si hľadia svojho a sú sami.

Hoci ich spoločnosť vykresľuje ako spoločensky neohrabaných, aj tí, ktorí sú “osamelí”, v sebe skrývajú viac než len svoju osamelú vonkajšiu schránku. V skutočnosti sú veľmi súcitní a založení a veľmi im záleží na ľuďoch okolo nich.

“Nemám rád interakciu. Čím menej hovorím, tým lepšie sa cítim. Od prírody som samotár. Nerád sa rozprávam alebo niekam chodím. Nerozumel som ľuďom, ktorí sa chceli podeliť o svoje pocity. Nebol som zaujímavý človek. Nechcel som byť zaujímavý, bolo to príliš ťažké. V skutočnosti som chcel len pohodlné miesto a byť sám.

Vzťahy mi nikdy nefungovali. Stále som strácal záujem. Jednoducho som nemal rád ľudí, davy, žiadne miesto okrem mojich čítaní.” – Charles Bukowski

Je zrejmé, že samotári nemajú radi, keď sú obklopení ľuďmi. Ale ak si vás vybrali za priateľov, naozaj im na vás záleží a majú radi vašu spoločnosť. Keďže si dávajú pozor na to, koho vpustia do svojho života, keď sa konečne uvoľnia a prijmú vás celým srdcom, budú vám navždy verní. Ak ich nevyužijete a nezradíte, budú vás milovať.

Sú to skvelí ľudia, pretože s vami vždy počítajú na hlbšej duchovnej úrovni a vždy uprednostňujú niekoho, kto je pripravený ponúknuť im hlbšie a zmysluplnejšie spojenie. Dajú prednosť dôležitému rozhovoru pred zbytočnými klebetami.

“Tichí ľudia vždy vedia viac, než dávajú najavo. Hoci je to normálne, ich vnútorný svet je štandardne tajomný, a preto sa považuje za zvláštny. Nikdy nepodceňujte sociálne povedomie a zmysel pre realitu tichého človeka. Sú to jedni z najpozornejších a najzaujímavejších ľudí.” – Criss Jami

Zatiaľ čo spoločenské bytosti sa rady spájajú s inými ľuďmi a sú nimi obklopené, samotári si radi užívajú vlastnú spoločnosť a rozširujú svoje vedomosti prostredníctvom kníh a internetu. Radšej trávia čas osamote a obohacujú svoj život bez spoločenského zaťaženia. Zatiaľ čo iní ho míňajú na nadväzovanie kontaktov a spoločenské aktivity, oni ho míňajú na svoje myšlienky.

Stručne povedané, samotári sú najvernejšími priateľmi a vo svojej podstate sú duchovnejší ako priemerný spoločenský človek. A ak vás pustia do svojho života a prijmú vás do svojho vnútorného kruhu, budete skutočne obdarovaní verným priateľom, ktorý duševne a duchovne obohatí váš život.

Podeľte sa o tento zaujímavý a zároveň krásny príspevok aj so svojimi priateľmi.