Príbeh, ktorý nám pripomína, že rodičovstvo môže vzniknúť množstvom rôznych spôsobov: Žena po rozvode vychováva 13 detí a adoptuje si tínedžera…

Príbeh, ktorý nám pripomína, že rodičovstvo môže vzniknúť množstvom rôznych spôsobov: Žena po rozvode vychováva 13 detí a adoptuje si tínedžera…

9 júla, 2022 0 Od Redakcia

Rodičovstvo nemusí vždy prísť spolu s narodením dieťaťa, môže prísť rôznymi spôsobmi. Bez ohľadu na to, či deti pestujete, alebo sa rozhodnete pre adopciu. Keď Charity Newmanovej tradičné materstvo nevyšlo, rozhodla sa ísť dopredu a vyskúšať inú cestu…

Charity Newmanová vždy snívala o materstve. Dokonca mala vybrané meno pre dcéru a často si predstavovala, čo bude s dcérou robiť, uviedla v príspevku pre Love What Matters. Po rokoch čakania sa však nič nestalo. Stále však chcela zmeniť životy detí a vtedy dostala nápad, ako to urobiť; bude pestúnkou.

Požiadala svojho manžela, ale ten nesúhlasil. O niekoľko rokov neskôr sa jej manžel sám priklonil k myšlienke pestúnstva. Jej manžel jej povedal: „Som pripravený. Kedy budú ďalšie kurzy?“ hovorí pre Love What Matters. Manželia získali licenciu v priebehu roka a boli pripravení na podnikanie. Charity sa túto správu dozvedela, keď sedela v Cheesecake Factory v Atlante v štáte Georgia.

Nemohla sa dočkať, kedy sa stane pestúnkou, v skutočnosti jej hneď na druhý deň zavolali, aby sa stala pestúnkou tínedžera, ale musela odmietnuť, pretože bola zaneprázdnená. Charitin dom sa pomaly, ale isto zapĺňal malými chlapcami. Dvaja bratia vo veku 10 a 12 rokov u nej strávili nejaký čas. Dokonca nadviazala priateľstvo s ich mamou a cítila, že chlapci sa skôr stretnú so svojou matkou.

Čoskoro potom, čo sa k nej nasťahoval 14-ročný Andre, povedal Charity, že ju nikdy nebude volať mama, pretože to preňho nie je dobré slovo. Celkovo Charity od roku 2019, keď sa stala pestúnkou, opatrovala 13 detí na plný úväzok.

V jej osobnom živote to však nebolo najlepšie. Pre Love What Matters povedala, ako sa jej manželstvo v podstate skončilo a pár veľmi ambivalentne podal žiadosť o rozvod. Andre s ňou zostal a ona sa ho rozhodla adoptovať. Adopcia sa uskutočnila 27. apríla 2021, keď Charity dovŕšila 32 rokov. Andre ju teraz dokonca volá mama.

„Má tie najkrajšie pehy, ktoré sa rozprestierajú na tých najsladších lícach, aké som kedy pobozkala. Každý večer ho ukladám do postieľky a v nedeľu popoludní ho túlim pri Netflixe (pretože tínedžeri nevstávajú v sobotu ráno kvôli rozprávkam).

Dáva tie najlepšie objatia a ja som tá najpyšnejšia mama. Pretože on je môj a ja som jeho. A pre nás je naša rodina dokonalá. Je mojím splneným snom,“ rozpráva Love What Matters. Duo matka a syn teraz žijú v dvojizbovom byte so svojimi dvoma psami. Charity už síce nepestuje, ale sem-tam vypomáha všetkým miestnym pestúnskym rodinám, ktoré by mohli byť preťažené a Andre sa vždy rád podelí o svoju izbu.

Andre nastúpil do posledného ročníka strednej školy, zatiaľ čo Charity učí v piatej triede. Matka aj syn si plánujú vytvoriť spomienky, ktoré im zostanú na celý život! Aký milý príbeh, ktorý nám pripomína, že rodičovstvo môže vzniknúť množstvom rôznych spôsobov.

Podeľte sa o tento srdcervúci príbeh s ostatnými a pomôžte im vyčariť úsmev na tvári!