Bývalý farmár so 100 vnúčatami oslavuje 108. narodeniny!

Bývalý farmár so 100 vnúčatami oslavuje 108. narodeniny!

8 júla, 2022 0 Od Redakcia

Starý otec z Illinois, ktorý má viac ako 100 vnúčat, oslávil 4. júla neuveriteľný míľnik – 108 rokov. Podľa správ má Izer Tilson 15 vlastných detí, ktoré ho zasa obdarovali viac ako 100 vnúčatami. „Som jednoducho šťastný, že mám 108 rokov. Deväť dievčat a šesť chlapcov, to nie je zlé,“ povedal Izer novinárom a dodal, že dúfa, že sa „dožije 128 rokov“.

Pokiaľ ide o základ jeho dlhovekosti, Izer pripísal zásluhy Bohu a Biblii. Dokonca povedal, že sa cíti rovnako silný, ako keď mal 20 rokov. Pre zaujímavosť, to bolo v 30. rokoch minulého storočia.

Keďže Izer sa dožíva 108 rokov, jeho rodné mesto Rockford, ktoré sa nachádza v okrese Winnebago v štáte Illinois, pomenovalo 4. júl „Dňom Izera Tilsona“.

Podľa zdrojov sa Izer narodil vo Forest City v Arkansase a v skorších rokoch pracoval ako farmár, údržbár a obchodník. Rozprával, ako ho niektorí ľudia prezývali „handrový muž“ pre jeho fascináciu farebnými handrami. Jedna z jeho dcér, Gerline Tilson-Norrisová povedala, že jej otec bol požehnaný svojou vierou, rodinou a priateľmi.

„Žiadny cukor, žiadna cukrovka,“ povedala. „Myslím si, že by sme tu mali mať vedcov, lekárov, ktorí by robili aspoň nejakú štúdiu… Je to vzácne.

„Vidieť niekoho, kto netrpí, nemá veľké bolesti ani nič podobné, jednoducho to berie tak, ako to prichádza.“ Izerova dlhoročná manželka zomrela vo svojich 80 rokoch ešte v roku 2000 v dôsledku zlyhania srdca. Členovia rodiny ju opísali ako cirkevnú dobrovoľníčku a misionárku s milujúcim srdcom.

Izer údajne povedal, že dvojica bola láskou zo strednej školy a opísal ju ako „starostlivú, šťastnú manželku“. Podľa Gerliny má Izer v úmysle stráviť svoje „posledné kolo“ v kruhu svojich príbuzných a priateľov. Páni! 108 rokov a stále pri sile. A keď si pomyslím, že má takú veľkú a milujúcu rodinu! Izer je skutočne šťastný človek.

Zdieľajte tento článok na Facebooku a zaželajte Izerovi všetko najlepšie k narodeninám a veľa šťastia.