Príznaky, ktoré by ste nemali ignorovať!

Príznaky, ktoré by ste nemali ignorovať!

2 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Naše telo nás na niečo upozorňuje celý život. Ak máte túžbu neustále mať v ústach ľad alebo často cítite mravčenie, môže to znamenať komplikácie, ktoré vás môžu v bežnom živote negatívne ovplyvniť. Nedostatok vitamínov a minerálov sa môže prejaviť jasnými signálmi, ktoré znamenajú, že by ste si telo mali dať do poriadku. Uvádzame zoznam tých najčastejších signálov, ktoré by ste nemali ignorovať.

Dávajte si pozor a to nielen na nové signály, ale aj návyky

Pozrite sa na zoznam vecí, ktoré môžu značiť zdravotné problémy. Vaše telo sa s niektorými vyrovná ľahko, ale bohužiaľ nie so všetkými. Je nutné naučiť sa svoje telo vnímať ako celok, pretože jedine tak môžete prežiť dlhý a hlave šťastný život, v ktorom budete zdraví a plní energie.

Prvým príznakom nejakého problému môže byť napríklad mravčenie v nohách.

Brnenie alebo nepríjemné pocity v nohách môžu znamenať syndróm nepokojných nôh a touto poruchou môžu trpieť ľudí, ktorí sú veľmi často a dlho na nohách. Budete musieť veľa odpočívať, aby ste sa mravčenia zbavili.

Ďalším príznakom môžu byť opuchy kože

Kožné problémy by sa nemali ignorovať, zvlášť pokiaľ trvajú dlhšiu dobu. Ak vás svrbí pokožka, môže to byť znamenie vnútorných problémov. Medzi také patrí ekzém, alergia alebo hormonálne poruchy. Sledujte, či je problém s kožou dlhodobý, pokiaľ áno, je vhodné urobiť krvné testy.

Máte problémy s čuchom alebo agresiou? Jednajte rýchlo

Opuchy kože nie sú jediným problémom. Okrem týchto zdravotných vecí sa totiž môžu ukázať aj problémy s koordináciou pohybu, písaním alebo stratou čuchu. Ak máte takéto príznaky, môže ísť o Parkinsonovu chorobu, na ktorú, žiaľ, zatiaľ nie sú žiadne lieky. Objaviť sa môže tras v rukách, zlý spánok a veľmi intenzívne sny. Problémy s rečou alebo písaním sú ďalšími príznakmi tejto choroby, ktorá ovplyvní váš život. Postupne totiž môžete byť odkázaní na pomoc druhých.

Problémom môže byť aj zvýšená agresia.

Vytočí vás aj maličkosť alebo neviete, ako inak svoje emócie dať najavo? Môže to značiť problém, ktorý treba vyriešiť. Pre niekoho sú výbuchy hnevu len znakom osobnosti, pokiaľ sa tak ale normálne nesprávate, mali by ste si to všímať a konať rýchlo. Podľa odborníkov to môže súvisieť napríklad s depresiami. Tie sa veľmi často objavujú v prípadoch, keď máte náročné zamestnanie, opustil vás partner alebo máte iné problémy.

Spíte veľmi dlho a stále ste unavení?

Problémy so spánkom má u nás skoro každý človek. Veľmi totiž záleží na tom, aký ste mali deň. Mnohí ešte v posteli premýšľajú, čo za ten deň nestihli urobiť alebo už myslia na hektické ráno, ktoré ich čaká. Toto všetko kvalitu spánku ovplyvňuje. Niekto veľa spí, niekomu stačí pár hodín. V každom prípade je nutné strážiť, aby kvalita spánku neohrozovala vaše zdravie. Hypersomnia je choroba, pri ktorej ste schopní zaspať kdekoľvek. Môže negatívne ovplyvniť váš život, takí ľudia bohužiaľ nemôžu mať ani vodičský preukaz. Sú niekedy nebezpečenstvo sami sebe. Túto chorobu môže spôsobiť aj alkohol pred spaním.

Všimli ste si niečo zvláštne na vašich očiach?

Môže to znamenať súvislosť s hladinou cholesterolu. Ak máte okolo rohovky bielu alebo šedú farbu v tvare prstenca, môže ísť o zvýšenú hladinu cholesterolu. Zvlášť u ľudí mladších ako 45 rokov sa tento len môže vyskytnúť. Našťastie ale prstenec nie je nebezpečný, je to iba estetický problém.

Problémy nastanú, ak máte neustálu potrebu jesť soľ. Samozrejme si na tanieri každý pokrm dochutí podľa svojho, ale prehnané solenie môže znamenať problém. Podľa lekárov sa jedná o nedostatok železa, ale tiež to môže značiť anémiu, predmenštruačný syndróm alebo dehydratáciu. Vyskúšajte, čo vám pomôže proti veľkej chuti na soľ. Soľ by sme v našom živote mali veľmi obmedzovať, mnoho ľudí solí až príliš, viaže na seba vodu a môže zabrániť napríklad chudnutiu.

Nemôžete si na nič spomenúť a ste unavení? Dlhodobo na nevydržanie?

Trpíte dlhodobou únavou, ale pritom viete, že ste v poslednej dobe nerobili nič také náročné, aby ste sa tak cítili? Môže to znamenať problém, a to nielen zdravotné, ale aj psychický. Niekedy si to pletú ľudia sa depresiou, pretože majú rovnaké príznaky. S tým súvisí aj strata pamäte, budete si horšie pamätať niektoré detaily alebo zabudnete položky zo svojho nákupu.

Môžete mať aj pocit neustále smädu. Tento problém možno poznáte.

Podľa odborníkov súvisí s jedlom, túžba neustále piť môže byť spojená aj s nedostatkom železa alebo dokonca anémiou. Ak máte možnosť, nechajte si urobiť krvné testy. Dnes už existuje množstvo doplnkov stravy, ktorými vitamíny a minerály doplníte bez toho, aby ste museli riešiť stravu. Ďalším príznakom nedostatku železa môže byť túžba mať neustále v ústach ľad. Je to veľmi zaujímavé, ale pre niekoho je to úplne prirodzená činnosť.

Niektoré výskumy potom ukázali, že táto túžba môže súvisieť práve s nedostatkom správnych živín. Aj v tomto prípade prichádzajú na rad krvné testy. Našli ste sa v niektorom z bodov? Pozorujete často svoje telo a viete, ako reagovať na jeho zmeny? Gratulujeme. Spoznať, keď sa niečo deje, nevie každý.

Možno že sa práve chystáte schudnúť. Je to najlepší čas spoznať, či si so svojim telom rozumiete. Postupom času totiž spoznáte, akú potravinu práve chce dostať a čo mu nerobí dobre. Podobne to bude aj s príznakmi ochorení, ktoré môžu nastať, ak včas nezareagujete. Ľudské telo je veľmi zaujímavý stroj, musí nám vydržať niekoľko desaťročí, a preto je nutné dopriať mu len to najlepšie.

.