Muž má jediný cieľ a to vidieť syna vyrastať…

Muž má jediný cieľ a to vidieť syna vyrastať…

3 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Tento príbeh je veľmi dojemný, pretože v poslednej dobe nie je ani ojedinelý. 83-ročný lekár sa stane konečne otcom a jediným jeho cieľom je dožiť sa synovej promócie, vidieť ho vyrastať a užívať si s ním každú chvíľku. Tento lekár sa dlhé roky nemohol stať otcom. Nakoniec sa ale dočkal, spoločne s manželkou. Teraz už má jediný cieľ a to vidieť syna vyrastať a následne študovať vysokú školu.

Priviesť na svet dieťa je tá najkrajšia vec

Najčastejšie majú páry prvé dieťa medzi dvadsiatimi a štyridsiatimi, ale tomuto páru sa to podarilo v staršom veku, keď už na dieťa vôbec nepomysleli. Sú to zázraky, ktoré vás v živote vedia prekvapiť a vy sa s nimi musíte popasovať, pretože vám vlastne nič iné nezostáva. Aj tento pár bol samozrejme v šoku zo správy, ktorú im povedal doktor. Lekár si vzal o skoro päťdesiat rokov mladšiu partnerku a otcom sa stal až vo svojich 83 rokoch, keď už je väčšina ľudí na dôchodku. Hocikto sa tohto veku už ani nedožije.

Lekár Albert Cormillot svoj život zasvätil zdraviu a pomôcť nielen ľuďom, ale aj celej krajine. Narodil sa v Buenos Aires a je to odborník na výživu v Argentíne. Pomáha ľuďom so správnym stravovaním. Vyriešil tisíce problémov s poruchami príjmov potravy, zmenil život mnohým ľuďom a osud sa rozhodol ho za to odmeniť jednou veľkou zmenou, ktorá ovplyvnila život nielen jemu, ale aj jeho manželke. Okrem toho sa Albert venuje aj iným aktivitám v oblasti zdravia.

Láska nepozná žiadne predsudky, je jej úplne jedno v akom veku sa zamilujete alebo sa stanete rodičmi. Albertova kariéra bola skvelá, ale jeho osobný život mnoho ľudí nepoznalo. Vyšlo najavo až v roku 2019, že sa bude ženiť a jeho partnerka Estefanie Pasquini sa stane jeho ženou. Žena je navyše o skoro päťdesiat rokov mladšia ako on sám a tak niet divu, že čoskoro zatúžila po deťoch.

Predsudky tu sú stále, ľudia hovoria, že dieťa je sirota už teraz

Že sú niektorí ľudia neprajní, to už všetci vieme. Nemajú totiž radi extrémy a pokiaľ na nejaký narazia, neboja sa pripojiť svoj názor. Práve Albert si prešiel mnohým práve kvôli tomu, že má dieťa v takom vysokom veku. Objavili sa názory, že  to dieťa je polovičná sirota a ako dlho asi môže zostať po jeho boku, keď sa mu narodilo až po osemdesiatke. So svojou ženou sa Albert dohodol na tom, že ich potomok nebude prvé dva roky života jesť žiadny cukor ani soľ. Chcú ísť zdravou cestou, ktorá je lekárovi taká známa.

Bohužiaľ, lekár mal okolo seba aj osoby, ktoré mu nič dobré nepriali. Objavili sa tak komentáre, že je starý na otcovstvo a potomok si tak svojho otca dlho neužije. Ako dlho môže byť človek na svete, aby svojmu dieťaťu dopriať všetko, čo potrebuje? Lekár si je ale istý tým, že tu bude dostatočne dlho a dieťa uvidí nielen vyrastať, ale ho aj odvedie na promóciu.

Radosť z narodenia bábätka si nenechali vziať.

Jeho manželka vie, čo môže nastať, a je pripravená

Jeho manželka samozrejme vie, že si vzala o mnoho rokov staršieho muža, ktorý môže zomrieť a to aj nečakane. Aj keď je Albert zdravý, veľmi rýchlo sa všetko môže zmeniť a ona zostane na svojho syna sama. Je na to pripravená, rovnako tak na kritiku, ktorá ešte môže prísť zo strán okolia a verejnosti. Svojmu synovi sa obaja snažia dopriať len to najlepšie bez ohľadu na to, čo všetci hovoria. A je to jedine dobre. Každý by si mal svoj názor uhájiť a nenechať sa rozhodiť inými.

Jeho manželka priznala, že je síce pripravená na jeho odchod zo sveta, samozrejme to ale bude za začiatku veľmi ťažké. Aj keď mnohí jej priatelia nesúhlasili s tým, aby si vzala tak starého muža, budú stáť po jej boku, keby sa čokoľvek stalo. A práve v takých situáciách sa spoznajú praví priatelia, ktorí vám pomôžu, keď bude treba. Paru sa prvý syn narodil v septembri roku 2021, pomenovali ho Emilio. O dva dni ich už prepustili z nemocnice, aby si mohli užívať vzájomnú prítomnosť.

Albert sa stal otcom po viac ako päťdesiatich rokoch

Otcom sa Albert nestal prvýkrát. Už pred päťdesiatimi rokmi privítal na svet dcéru Rennej a neskôr aj prvého syna Adriána. Je to ale mnoho rokov a preto je to pre Alberta skoro po prvýkrát. Nič si zo svojho prvého rodičovstva nepamätá a začína od začiatku. Starať sa v takom veku o malé bábätko je o niečo náročnejšie, ale pretože je lekár zdravý a v kondícii, môže si malého užívať so všetkým, čo k tomu patrí. Dnes sú totiž zaujímavé moderné a technologické vychytávky, ktoré vám môžu pomôcť v starostlivosti o malé dieťa.

Sám Albert priznal, že si toho veľa ohľadom starostlivosti o bábätko nepamätá. Vtedy napríklad nebolo také množstvo kočíkov. Dnes mamičky nevedia, aký kúpiť, pretože je každý iný. Pred päťdesiatimi rokmi nebolo vôbec na výber a vzal sa ten, ktorý bol práve k dispozícii. Mamičky si nemohli vymýšľať, či chcú odpružené kolieska alebo veľkú korbičku. V tom Albert vidí veľkú výhodu mať dieťa v dnešnej dobe.

Podeľte sa o jeho príbeh aj so svojimi priateľmi.❤️