Rodičia, ktorí prišli o svoje dieťa varujú: Každých 45 minút sa jedno dieťa zraní z našej nedbanlivosti!

Rodičia, ktorí prišli o svoje dieťa varujú: Každých 45 minút sa jedno dieťa zraní z našej nedbanlivosti!

13 júla, 2022 0 Od Redakcia

Všetci máme doma ťažký nábytok a vieme, že najmä komody a knižnice netreba veľmi vykladať. Príliš často však zabúdame na ich upevnenie na stenu, hoci je to nevyhnutné bezpečnostné opatrenie, keď sú v dome deti. Podľa americkej Komisie pre bezpečnosť spotrebiteľských výrobkov (CPSC) „v rokoch 2000 až 2019 bolo 451 detí mladších ako 17 rokov usmrtených kusom nábytku alebo televízorom, ktorý na ne spadol.

Od roku 2017 do roku 2020 bolo v dôsledku podobných nehôd hospitalizovaných 11 100 detí a 79 % týchto nehôd sa stalo deťom mladším ako 6 rokov.“ Niektorí rodičia v USA sa rozhodli spojiť svoje hlasy a presadiť prijatie zákona, ktorý by zaviedol povinnosť pripevniť ťažký nábytok k stene, takže nedodržanie tohto bezpečnostného protokolu by malo za následok sankcie.

Domnievajú sa, že jeho dobrovoľné uplatňovanie ponecháva priestor na nedbanlivosť, a to aj napriek zásahom bezpečnostných odborníkov a pediatrov a napriek tomu, že výrobcovia do svojich návodov na použitie uvádzajú odporúčania pre bezpečné upevnenie.

„Každých 45 minút sa jedno dieťa zraní, keď naň spadne nábytok, pretože nie je pripevnený k stene,“ zdôrazňuje senátorka Jan Schakowsky, ktorá by mala návrh zákona predložiť v Snemovni reprezentantov.

Návrh zákona podporuje Sieť rodičovských združení (PAT), ktorú založili ľudia, ktorí prišli o deti, pretože ich rozdrvil nábytok a nechcú, aby ďalšie dieťa prišlo o život z dôvodu, ktorému sa dá predísť jednoduchým preventívnym opatrením.

Pocítili bolesť zo straty a žiadajú, aby sme sa od nich všetci poučili a neopakovali ich chyby. Nestačí, aby ste boli neustále pri svojom dieťati, ktoré plače, pretože nehoda sa môže stať v priebehu niekoľkých sekúnd a vy nebudete mať čas čokoľvek urobiť.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.