Pár prestal „plienkovať“ svoju 15-dňovú dcéru a vysvetľuje prečo…

Pár prestal „plienkovať“ svoju 15-dňovú dcéru a vysvetľuje prečo…

13 júla, 2022 0 Od Redakcia

Deň, keď dieťa „odhodí“ plienku a pôjde samo na záchod, je moment, na ktorý sa teší každý rodič.Prechod z plienok na nočník je v skutočnosti dosť náročný a často spôsobuje rodičom aj ich malým deťom nepríjemnosti. Jeden pár sa preto rozhodol… preskočiť skalu tohto prechodu a zverejnil video na sociálnej sieti a vysvetlil, ako sa rozhodli vzdať plienok, keď mala ich dcéra 15 dní!

Vo videu obaja rodičia tvrdia, že ich 15-mesačné dievčatko chodí na záchod normálne a plienku nenosí od svojich dvoch týždňov. V skutočnosti tvrdia, že toto rozhodnutie im ušetrilo malé bohatstvo! „Pozorujte dieťa a môžete zistiť, kedy potrebuje na toaletu. Namiesto plienky ho zoberiete do náručia a odnesiete do kúpeľne,“ hovorí matka.

„Každá matka spozná, kedy je jej dieťa hladné, ospalé alebo rozrušené. Rovnako rozumie aj znakom, ktoré naznačujú, že potrebuje toaletu! Ide o to, aby ste ho pozorovali a naučili sa ho ‚čítať‘,“ poznamenáva mamička. Priznáva však, že to znie (a spočiatku aj je) ťažko, ale rozhodli sa to vyskúšať.

Deň za dňom začali lepšie rozumieť svojmu dieťaťu a dôsledné časy jedla mali dôsledné časy toalety. „Plienky sú istým druhom luxusu. Deti po narodení nevedia, kedy a ako majú ísť na toaletu. Musíme ich to naučiť. Preto nám dávalo zmysel, aby sme našu dcéru učili už v ranom veku,“ hovorí otec dievčatka.

Podeľte sa o tento príspevok aj s ostatnými.