Rodičia naposledy objali svoje dievčatko: Tento záber dojíma k slzám…

Rodičia naposledy objali svoje dievčatko: Tento záber dojíma k slzám…

6 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Zoey Catherine Daggettová, päťročné dievčatko plné života, zomrela na nádor na mozgu. Boli zverejnené fotografie z posledných dní života jej rodičov, ktoré vyvolali búrku na internete. Zoey diagnostikovali nádor na mozgu, keď mala tri roky, predtým bola ako klbko energie – vždy energické a šťastné dievčatko.

Rodičia si všimli, že dievčatko sa správa zvláštne. Odviezli dievčatko do nemocnice, kde im lekári oznámili strašnú správu – malé dieťa malo nádor na mozgu. V priebehu rokov bola rodina odolná a silná a zvládla všetky ťažkosti počas liečby. V poslednom čase však dieťa na rádioterapiu takmer nereagovalo.

Rodičia vtedy vedeli, že im už nezostáva veľa času a pozvali všetkých známych a priateľov, aby naposledy videli svoje dievčatko. Zoey bola do poslednej chvíle energické a milé dieťa, ktoré si s každým rozumelo. Ale 4. júla prišiel deň, keď jej telo vzdalo boj. Zapli si televíziu a pozerali film o Harrym Potterovi. Sedeli spolu na pohovke, keď sa dievčatku zastavilo srdce.

 „Mali sme celé dva roky na to, aby sme sa na to pripravili, ale myslím si, že je to nezmysel, na to sa nedá pripraviť,“ povedala pre CBS8 Zoeyina matka Caseby Daggettová.

Niekoľko hodín predtým sa sestrička spýtala, či ich môže odfotiť. Matka najprv nevedela odpovedať, ale potom aj tak súhlasila.

Videla som toľko rodín, ktoré si neboli isté či sa chcú o tento okamih s niekým podeliť. Ale neskôr som si pomyslela, že je naozaj pekné mať fotografiu, ktorá im tieto chvíle pripomenie,“ povedala pre Daily Mail.

Rodina dúfa, že stránka s názvom Zoey’s Light, ktorá bola založená na pamiatku ich dievčatka, bude inšpirovať rodičov, aby pomohli svojim chorým alebo problémovým blízkym.

Bola to malá bytosť, ktorá so sebou vždy nosila šťastie, kamkoľvek išla,“ povedala matka dievčatka.

Rodinke prajeme veľa síl!