Rodina v smútku po strate svojho dievčatka…

Rodina v smútku po strate svojho dievčatka…

9 marca, 2022 0 Od Redakcia

Ukrajinci naďalej utekajú zo svojich domovov, keďže konflikt v krajine eskaluje, pričom ruská armáda pomaly postupuje smerom k hlavnému mestu Kyjev.

Jedna rodina zostala v smútku po tom, čo ich malé dievčatko zastrelili „opití ruskí vojaci“. 10-ročná Anastasia Stoluk, volali ju aj Nasťa, bola zabitá v dedine neďaleko Kyjeva po tom, čo ruskí vojaci údajne začali „strieľať všade, kam dovideli“ po tom, čo ukrajinský chlapec vystrelil do vzduchu.

Vojaci nedovolili Nastinej matke Lube ísť na cintorín, takže ju pochovali na dvore, povedala jej sesternica Anya Stoluk (18).

Anyina adoptívna matka Vera Dmitrienko pre The Times povedala: „Ľudia hovoria, že vojaci sa len tak nudili. Vyrabovali všetky obchody, samozrejme, že vypili veľa alkoholu… a opití začali strieľať. „Strieľali do domu Nasti, bola tam so svojím strýkom a okamžite zomrela. Jej strýka previezli do nemocnice a dodnes o ňom nemáme žiadne informácie.“

Dmitrienko povedala, že vojaci začali strieľať po tom, čo ukrajinský dospievajúci chlapec našiel zbraň a vystrelil z nej do vzduchu.

Dodala: „Vojaci to počuli, ale keďže boli veľmi opití, nevedeli odkiaľ to je, tak začali strieľať všade, kam dovideli.“Strieľali do štyroch domov a v jednom z týchto domov bola Nasťa.“ Moskva označila svoje kroky na Ukrajine za „špeciálnu vojenskú operáciu“, keďže sa objavujú znepokojujúce fotografie zakrvavených detí.

Jedna fotografia zobrazuje malé dievčatko zaliate krvou po tom, čo ho zasiahla jedna z bômb na Ukrajine.

Hrôzostrašné obrazy Putinovej neoprávnenej vojny ukázali nespočetné množstvo civilných úmrtí – vrátane nevinných detí. Ruský nálet v Sumy si vyžiadal 21 mŕtvych vrátane dvoch detí, keďže ruskí piloti „zhodili 500-kilogramové bomby“. Zábery nasnímané na mieste ostreľovania ukazovali ničivé následky útoku, keď z trosiek vyťahovali malé telá.

Jeden z tímu mužov pracujúcich na vykopávaní tiel bol videný, ako jemne kladie prikrývku na tvár nehybného tela a potom sa vzdialil, aby pomohol inde. „18 mŕtvych civilistov, veľa detí,“ napísal. Úrady v Sumy neskôr potvrdili, že počet obetí štrajku je teraz 21. Organizácia Spojených národov (OSN) informovala, že od začiatku invázie z krajiny utieklo približne 1,5 milióna ľudí. Verí sa však, že oveľa viac ľudí uviazlo v pasci násilia. OSN od začiatku ruskej invázie zaznamenala 406 mŕtvych a 801 zranených medzi civilným obyvateľstvom Ukrajiny.

Modlíme sa, aby sa už táto hrozná situácia skončila a nebolo viac ubližované nevinným. Zdieľajte tento článok aj ďalej…