Rozprávkové tehotenstvo mamičky sa zmenilo na sériu desivých prekážok…

Rozprávkové tehotenstvo mamičky sa zmenilo na sériu desivých prekážok…

7 januára, 2023 0 Od Redakcia

Victoria Silvestriová vždy túžila byť matkou, a keď si konečne uvedomila, že sa jej to s milujúcim manželom podarí, bola šťastná. Podľa Victorie pre Love What Matters sa jej tehotenstvo začalo tak hladko, ako sa len dá snívať. S manželom chodili na pravidelné vyšetrenia, podľa potreby navštevovali lekárov a zdalo sa, že všetko ide hladko.

Teda až do chvíle, keď manželia išli k lekárovi na anatomické vyšetrenie. „Naše tehotenstvo bolo také, ako sme očakávali; vlastne bolo lepšie, ako sme očakávali. Nikdy som nepociťovala ranné nevoľnosti, moje brucho rástlo normálne a návštevy lekárov prebiehali skvele – teda až do nášho anatomického vyšetrenia 2. októbra,“ napísala Victoria.

https://www.instagram.com/reel/CRzY5urFmFC/?utm_source=ig_embed&ig_rid=1119b5e1-d696-4666-8f63-9683293f1beb

„Pani si robila svoje, písala do obálky a potom nám veľmi pokojne povedala, že sa hneď vráti, že sa ide pozrieť, či je lekár pripravený nás prijať. Nič som si z toho nemyslela, ale môj manžel sa na mňa pozrel a povedal, že ‚niečo nie je v poriadku‘. Nikdy nezabudnem na ten pohľad v jeho očiach.“Victoria povedala manželovi, že to pravdepodobne nič nie je a manželia trpezlivo čakali na lekára.

Keď lekárka konečne prišla a začala s plánovaným vyšetrením, skutočne mala pre budúcich rodičov desivé správy. Povedala im, že na ultrazvuku sa v okolí tváre ich dieťaťa nachádza nejaká abnormalita, hoci sa nedá zistiť, o čo ide, okrem genetiky a času. Viktória ako prvorodička bola pochopiteľne rozrušená a počas stretnutia začala plakať. Keď neskôr rozprávala o svojom zážitku, spomínala:

„Keď stanovila diagnózu, cystický hygróm, stále som netušila, čo mám cítiť. Ani som nevedela, čo to je, čo to znamená a dokonca som ani nevedela, na čo sa mám pýtať. Bola som taká zničená, že niečo nie je v poriadku s naším dokonalým bábätkom a my sme nemali ani potuchy, čo môžeme očakávať.“

Ich lekár im počas pobytu na mieste odporučil amniocentézu, aby sa vylúčili všetky druhy genetických abnormalít. Manželia súhlasili a dodatočne zistili úžasnú správu – budú mať chlapčeka! „Joe ma chytil za ruku a snažil sa byť čo najšťastnejší, kvôli mne (chcel len chlapca). A od tej chvíle som už nemohla prestať – slzy a emócie mi zaliali každú kosť v tele,“ vysvetlila Victoria.

Ostatné genetické testy vyšli páru normálne, rovnako ako všetky fyzické testy a vyšetrenia, ktoré vykonali lekári. Napriek tomu si manželia uvedomovali, že ich dieťa postihuje hygróm. Viktóriina túžba po čarovnom tehotenstve sa začala trochu rúcať, keď bola vystavená neustálym testom a kontrolám. Vysvetlila to: „Vždy som sa snažila o to, aby sa mi to podarilo:

„Keď som sa blížila k tretiemu trimestru, náš rizikový lekár ma chcel vidieť každý týždeň dvakrát, kým neporodím, pretože som mala nielen jeho stav, ale aj tehotenskú cukrovku a preeklampsiu. Mala som špeciálnu diétu, ktorú som musela dodržiavať, a 3-4-krát denne som si musela pichať do prsta a testovať cukor.“

Nakoniec magnetická rezonancia plodu odhalila oficiálnu diagnózu lymfatickej malformácie. Manželia sa museli poradiť s rôznymi lekárskymi odborníkmi, aby sa pripravili na vysoko rizikový pôrod, ktorý mal byť vo februári toho istého roku. Žiaľ, keď sa pôrod konečne začal, Victoriin manžel bol mnoho kilometrov ďaleko na služobnej ceste. Keďže jej najbližšia rodina bola vzdialená ešte niekoľko hodín cesty, Victoria musela špeciálny pôrod absolvovať sama.

Našťastie, ich syn Gavin sa pri tomto zákroku narodil zväčša zdravý a jej manžel ho mohol sledovať cez FaceTime. Gavinova predtým diagnostikovaná vývojová vada sa prejavovala závažným spôsobom, a preto bol počas mnohých prvých mesiacov svojho života podrobený špeciálnym injekciám. Gavin podstúpil prvú operáciu len niekoľko mesiacov po narodení a jeho cesta k zotaveniu bola zložitá. Nakoniec bol doma a zväčša zdravý so svojimi rodičmi.

„Práca na plný úväzok s dieťaťom so špeciálnymi potrebami môže byť veľmi stresujúca. Našťastie sme boli požehnaní úžasnými domácimi sestrami, ktoré nám pomáhali v tomto dobrodružstve,“ napísala Victoria. Dodala:

„Život v domácnosti je ďalším dobrodružstvom, ktoré prežívame ako trojčlenná rodina. Od špinavých plienok až po výmenu tracheálnych väzieb, úsmevy a plnenie míľnikov, fyzioterapiu a čas rozprávok, sviatky a narodeniny, všetko spomienky, ktoré si budeme navždy vážiť, keď budeme pokračovať v tom, čomu hovoríme život.“

Podeľte sa o ich príbeh aj so svojimi priateľmi.