Sarkastická sťažnosť ženy v domácnosti…

Sarkastická sťažnosť ženy v domácnosti…

19 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Po 16 rokoch manželského života cítim potrebu a povinnosť predstaviť ti náš dom, pretože niekedy mám dojem, že žijeme v inom dome, ak nie na inej planéte. Začnime v hale. Ak si si nevšimol, má obrovský šatník, ktorý je rozdelený na polovicu. Polovicu z nej tvorí botník, ktorého účelom je – ako napovedá jeho názov – odkladať topánky do neho, nie z neho.
Druhá polovica skrine má štyri police. V jednej z nich máme rozsiahlu zbierku veľmi kvalitných uterákov (moje veno), ktoré si môžeš vytiahnuť a utrieť si nimi telo, keď sa kúpeš. Nie, nemôžem ti priniesť uterák VŽDY, keď sa kúpeš, pretože si si ho zabudol!

V našej kúpeľni máme kôš na nevypraté oblečenie. Skromný kôš, do ktorého dávame bielizeň. Upozornenie: Do koša. Nie okolo neho, ani naň, ani na práčku. Jeho použitie je veľmi jednoduché. Otvoríš veko, vložíš oblečenie a zatvoríš veko. Nič viac, nič menej. Priamo oproti nemu je práčka, ktorú nám dal môj brat ako svadobný dar k našej svadbe. Jej prevádzka si nevyžaduje žiadne znalosti jadrovej fyziky a na jej používanie nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie.

Stačí dať prací prostriedok do špeciálnej priehradky, otočiť JEDEN spínač, stlačiť JEDEN gombík a voila !!!!!!!!!! Práčka vyperie tvoje oblečenie a vyjde čisté, mäkké a voňavé! Upozorňujem tiež, že v našej kúpeľni je len vaňa a nie bazén. Obzvlášť by som ocenila, keby si vždy, keď sa kúpeš, nenechával na podlahe kaluž vody, pretože keď sa pošmyknem, polámem si všetky stavce. Nie, na zber vody nepoužívame uteráky ani oblečenie.

Na túto prácu máme pekné vedro a mop. Tiež by som ocenila, keby si pri kúpaní zapol ohrievač vody, aby sa voda ohriala, pretože sa priznám, že aj keď je ľadová voda dobrá pre pokožku, na umývanie mám radšej teplú vodu.

Naša kuchyňa má veľa skriniek. V jednej z nich máme poháre. Môžeš ich použiť, nenútim ťa piť vodu plnými hrsťami, Takisto máme taniere, na ktoré si môžeš dať, čo chceš jesť, najmä ak je to toast, sušienky, chlieb, pretože keď to neurobíš, necháš za sebou omrvinky a môžem ťa ubezpečiť, že ich nepotrebujem. Keď už hovoríme o kuchyni, elektrický spotrebič s mnohými gombíkmi, na ktorom je zvyčajne jeden alebo viac hrncov, sa používa aj na ohrievanie jedla.

Dávaj si pozor: Keď je jedlo dostatočne horúce, odstav hrniec z horúceho sporáka, pretože ak to neurobíš, jedlo sa pripáli a hrniec sa nedá vyčistiť. Umývačka riadu nie je náročná vec. Skutočne nemusíš nechávať špinavý riad v dreze. Drobky a obrúsky zo stola zázračne nezmiznú. Niekto ich musí odpratať. To isté platí pre použité taniere, poháre a príbory. Odpadky je dobré vyhadzovať každý deň, nie zbierať do vriec a vyhadzovať ich raz za týždeň.

Chladnička a skrine sa samé nenaplnia, víla a džin neexistujú, never na nezmysly. Človek si musí nájsť čas, premyslieť si, čo dom potrebuje, zájsť do supermarketu, obchodu s potravinami a k mäsiarovi, naložiť sa ako štvornožec (áno, myslím osol) a priniesť to domov. Nie, vôbec to nie je príjemný proces. To nie je to, čo sa myslí, keď sa povie „nákupná terapia“. Nie, nemusíš kupovať najväčšie balenie každej veci a ocenila by som, keby si priniesol veci o ktoré som požiadala a nie len čipsy, kompóty a čokoládu.

Oblečenie, detské hračky, knihy a všeobecne všetky predmety v domácnosti majú svoje miesto. Môžeš ich tam aj umiestniť. Nie na stoličky a posteľ. Špinavé veci sa dávajú do „koša na bielizeň“ (pozri kúpeľňu) a čisté do skríň. Áno, môžeš deti požiadať, aby si ich vybrali samé a ukázať im, ako sa to robí.

Taktiež by si mal vedieť, že aj v tom najlepšom hoteli, ak pôjdeš, kuchyňa sa zatvára okolo desiatej večer. Približne to isté platí aj v našom dome. Nie, nemôžem ti uvariť omeletu alebo cestoviny o 23.15 o ktoré ma požiadaš. Žiadne „prečo?“ Ja to jednoducho nebudem robiť! Ak chceš, môžeš si to objednať z lahôdok (máš čas do polnoci). Katalógy sú v okne na chodbe, v prvej zásuvke.

Keď sa ma opýtaš „kde sú nožnice“ a ja odpoviem „v skrini v našej izbe, na ľavej strane, na hornej poličke, v ružovej taške“, čomu nerozumieš a nevieš ich nájsť…. Miláčik, nehovorím ti to preto, že mám v povahe fňukanie, ani preto, že mám menštruáciu! Som už jednoducho vytočená!!!!!!!!!!!!!
Toto všetko ti hovorím aj preto, že vychovávame aj syna, ktorý by sa mal naučiť robiť niektoré veci v domácnosti, inak ma bude nevesta preklínať !!!

Bozkávam ťa s láskou,
Tvoja manželka