Sedemročný chlapec objíma hrob svojej matky, ktorá zomrela na rakovinu krčka maternice, keď mal len jeden rok.

Sedemročný chlapec objíma hrob svojej matky, ktorá zomrela na rakovinu krčka maternice, keď mal len jeden rok.

14 júna, 2022 0 Od Redakcia
  • Nasledujúce obrázky sú skutočne srdcervúce.

Zobrazujú sedemročného chlapca, ktorý s láskou a starostlivosťou čistí a ošetruje hrob svojej matky. Malý Kieran prišiel o matku, keď mal len jeden rok.

Bola ňou 26-ročná Liane Robersonová, ktorá prehrala svoj boj s rakovinou krčka maternice. Mladá žena po sebe zanechala dve deti, dnes sedemročného Kierana a jeho staršiu sestru Abby. Deti chodia stále na hrob svojej mamy aj dnes.

Kieran je hrdý na to, že vždy, keď sa stará o hrob svojej mamy. Myslí si, že je to veľmi dôležitá práca a že sa vďaka nej jeho mama cíti dobre. Malý chlapec si na svoju matku nepamätá, nemá o nej ani matnú predstavu, pretože keď zomrela, bol ešte dieťa. Napriek tomu dokazuje, že jeho láska k nej je zakorenená hlboko v jeho malom srdci.

Rodina 26-ročnej Liane sa rozhodla zverejniť tieto dojímavé fotografie, aby zvýšila povedomie žien o preventívnych gynekologických prehliadkach. Cieľom rodiny je, aby deti neboli ochudobnené o svoju matku kvôli rakovine krčka maternice.

Lianeina sestra Sam povedala, že chce, aby si ľudia uvedomili účinok zanedbávania zdravotnej starostlivosti a aby všetky ženy pravidelne absolvovali Pap testy. Malý Kieran bol ešte dieťa, keď sa jeho matka dozvedela, že má rakovinu v terminálnom štádiu.

Keď si jej sestra prečítala štúdiu, ktorá odhalila, že počet žien, ktoré si robia Pap testy, je najnižší v histórii, zverejnila tieto fotografie na Facebooku. Bol to pokus povzbudiť a motivovať ženy, aby do svojho života zaradili prevenciu.

Keby si Liane nechala včas urobiť Pap test, jej príbeh by sa teraz mohol vyvíjať inak. Skríning rakoviny krčka maternice môže zachrániť život, hovorí jej sestra. Vyzýva všetky ženy, aby navštívili lekára a vzali so sebou aj svoje dcéry. Hovorí, že je to nepríjemný test, ale trvá len 10 minút a môže skutočne zachrániť život.

Liane Robersonová, na snímke s manželom a ich dvoma deťmi, pred svojou predčasnou smrťou.

Po verejnom zdieľaní fotografií na Facebooku dostala Sam mnoho správ od žien, ktoré sa o tom dozvedeli a išli na Pap testy. Mnohí z nich vyzvali svojich priateľov a príbuzných, aby urobili to isté.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi rodinami.