Moja 82-ročná mama všetko zabudla, ale zmenila túto jednu vec vo svojom živote a vrátila sa jej pamäť!

Moja 82-ročná mama všetko zabudla, ale zmenila túto jednu vec vo svojom živote a vrátila sa jej pamäť!

13 júna, 2022 0 Od Redakcia

82-ročná Sylvia nedávno trpela demenciou, kvôli ktorej nebola schopná rozpoznať vlastného syna, ale po zmene stravy sa jej podarilo obnoviť pamäť. Keď sa jej stav stal takým vážnym, že ohrozoval jej vlastnú bezpečnosť, museli ju hospitalizovať. Jej syn Mark Hatzer si bol istý, že tentoraz sa bude musieť rozlúčiť so svojím druhým rodičom.

Zmena stravy, ktorá zahŕňala veľa čučoriedok a orechov, mala na Sylviu taký veľký účinok, že sa jej stav zlepšil.

Potraviny na podporu zdravia mozgu

Medzi potraviny, ktoré Sylvia jedla viac, patrili: brokolica, kapusta, špenát, zelený čaj, ovos, sladké zemiaky, tmavá čokoláda, orechy a olejnaté semená, čučoriedky a iné bobuľové ovocie. Všetky tieto látky sa ukázali ako prospešné pre zdravie mozgu.

Mark a Sylvia sa spoločne rozhodli zmeniť svoj jedálniček po tom, čo zistili, že samotné lieky nestačia. Prečítali si výsledky výskumu a zistili, že v stredomorských krajinách je výskyt demencie oveľa nižší a že je to spôsobené stravovacími návykmi.

„Keď bola moja matka v nemocnici, myslela si, že býva v mimoriadne mizernom hoteli. Nepoznala ma a myslela si, že sa ju pokúšam uniesť. Keďže mi zomrel otec aj brat, boli sme si s mamou veľmi blízki, takže vedomie, že ma nepoznala, bolo jednoducho hrozné.“

„Keď ju prepustili z nemocnice, napadlo nám, že by sme mohli vyskúšať alternatívnu liečbu k predpísaným liekom. V niektorých krajinách je Alzheimerova choroba prakticky neznáma kvôli miestnym stravovacím návykom. Každý dobre vie, aké zdravé je jesť ryby, ale rovnako prospešné pre mozog sú aj bobule a orechy.“

Existujú cvičenia, ktoré udržiavajú duševné funkcie a ktoré matka a syn robia tiež spoločne, ako sú hádanky, rébusy a spoločenské hry, socializácia a komunikácia s ostatnými.

„Samozrejme, zázrak sa nestal zo dňa na deň, ale po niekoľkých mesiacoch si začala pamätať veci ako narodeniny a začala byť opäť svojím starým ja, čulejšia, vnímavejšia. Ľudia si myslia, že keď dostanú diagnózu, je to koniec. Môžu nasledovať dobré a zlé dni, ale nemusí byť koniec.

Moja mama sa napriek 82 rokom cíti veľmi dobre. Keby ste ju teraz stretli, neverili by ste, že sa jej stalo všetko, čo som vám povedal.“

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.