Šesťročný chlapec zomrie a na koberci zanechá modrú škvrnu. Po niekoľkých rokoch to matke pripomenie to podstatné…

Šesťročný chlapec zomrie a na koberci zanechá modrú škvrnu. Po niekoľkých rokoch to matke pripomenie to podstatné…

31 júla, 2022 0 Od Redakcia

Rodičovstvo s deťmi nie je jednoduché, najmä ak máte štyri deti a všetky štyri sú veľmi aktívne. Heather je matka štyroch detí, ktorej život a každodenná rutina dlhé roky pozostávali len z celodenných domácich prác, výchovy detí a balenia vecí po nich.

Niekedy sa v dome rozšliapalo lego, niekedy bolo treba kúpiť nový nábytok, niekedy namaľovať stenu… Jedno je isté, rodičia sa so svojimi deťmi nenudili ani minútu. Pri štyroch deťoch sa Heather často cítila, akoby celý deň pracovala na tom, aby zabránila vypuknutiu tretej svetovej vojny.

Jedného dňa po kúpaní našla staršie dieťa s rozbitým perom, ktorého modrý atrament sa už dávno vylial na koberec… Veľmi sa nahnevala a rozrušila, vzala dieťa na poschodie, vynadala mu a vykúpala ho, zatiaľ čo sa jej manžel snažil odstrániť z koberca atramentovú škvrnu, ktorá sa stále zväčšovala. Dali cez ňu kus nábytku, aby to nebolo vidieť.

„Bola som veľmi unavená a veľmi nahnevaná. Nechcela som nič iné, len aby všetci išli spať a boli ticho.“ Malému chlapcovi krátko po incidente diagnostikovali rakovinu a vo veku šiestich rokov zomrel. Po rokoch, keď rodičia rekonštruovali dom, odsunuli nábytok a uvideli škvrnu na koberci.

Tá konkrétna modrá škvrna. „Keby som mohla, vrátila by som čas, aby tu bol s nami. Všetky povinnosti, nepríjemnosti, hnev a vyčerpanie by stáli za obetu, aby mi Boh nevzal môjho chlapčeka a nechal ho vyrastať s nami. Chýba mi. Kúsok mojej duše sa stratil spolu s ním.“