Keď uvidíte, ako vyzerá vnútro tohto úzkeho domčeka, padnete do mdlôb! Vzbudzuje rešpekt!

Keď uvidíte, ako vyzerá vnútro tohto úzkeho domčeka, padnete do mdlôb! Vzbudzuje rešpekt!

30 júla, 2022 0 Od Redakcia

Tento výnimočný architektonický projekt navrhol ateliér Mizuishi Architects v Japonsku. Na prvý pohľad sa to možno nezdá veľa, ale počkajte, kým uvidíte vnútro. Nikdy by ma nenapadlo, že dom, ktorý vyzerá taký malý, môže byť v skutočnosti taký priestranný.

Takmer máte pocit, že by ste okamžite chceli vlastný.

Malé domčeky sú niekedy mobilné, takže sa dajú presúvať z jedného miesta na druhé. Ale môžete sa rozhodnúť aj tak, ako to urobil tento architekt, že ho necháte na jednom mieste, ako breh rieky. Tento malý dom s rozlohou len 55 m2 je postavený na malom trojuholníkovom pozemku s veľmi pekným výhľadom na rieku.

Keď som prvýkrát uvidel tento dom, pomyslel som si to isté, čo ste si asi pomysleli aj vy: „Páni, aký úzky a malý!“ Ukázalo sa však, že tento dom je mimoriadne funkčný a má priestranný interiér. Kto by to bol povedal, že dizajnéri a architekti sú vlastne prezlečení čarodejníci?

Zdalo sa, že malá trojuholníková budova, na ktorej bol dom postavený, neposkytuje veľa priestoru na poriadne bývanie.

Nikdy by ste neuhádli, čo všetko sa do tejto úzkej budovy zmestí…

Má veľa okien a strešných okien, ktoré prepúšťajú ešte viac prirodzeného svetla, čím opticky zväčšujú priestor. Obývacia izba a spálne sa nachádzajú na prízemí. Okná na oboch stranách vytvárajú to, čo architekti nazývajú „pocit vznášania sa“.

Kuchyňa a jedáleň sú na poschodí, kam vedie točité schodisko. Stropy sú vysoké a umožňujú výhľad až na strechu. Interiér domu je vkusne minimalistický. Všetky steny sú natreté na bielo, aby priestor pôsobil ešte priestrannejšie. Na najvyššom poschodí sa neplytvá miestom. Je tu priestor na pracovňu alebo detský kútik. Čokoľvek potrebujete.

Čo si myslíte? Zvnútra to vyzerá dobre, však?

A s niekoľkými zavesenými rastlinami v kvetináčoch môžete vytvoriť ešte výnimočnejšie prostredie.

Zdieľajte tento článok aj s ostatnými :).