ŠKANDÁL V NEMOCNICI! To, čo urobil hlavný lekár, pretože nechcel robiť ďalšie papierovačky, sa nedá ani pochopiť!

ŠKANDÁL V NEMOCNICI! To, čo urobil hlavný lekár, pretože nechcel robiť ďalšie papierovačky, sa nedá ani pochopiť!

9 júla, 2024 0 Od Redakcia

Lekárovi hrozí vysoký trest odňatia slobody. Vedúci gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia môže dostať 20 rokov väzenia. K hroznému zločinu došlo v kazašskom meste Atyrau. Obvinení sú zamestnancami regionálneho pôrodníckeho centra. V zariadení sa narodilo dieťa, ktoré nejavilo známky života. Ako to v takýchto prípadoch býva, lekári vyhlásili dieťa za mŕtve.

Pôrodník zariadenia dieťa rýchlo previezol do neďalekej márnice. Krátko pred uložením do mrazničky si muž všimol, že sa dieťaťu hýbu nohy. Prekvapený pôrodník okamžite zavolal vedúceho perinatologického centra Kuaniša Naysanabaeva. Informoval o tom hlavného lekára a spýtal sa, čo má robiť ďalej.

Bezohľadný muž dal svojmu zamestnancovi pokyn, aby dieťa nechal v márnici. Tvrdil, že zmena systému by si vyžadovala príliš veľa papierovania a on na to nemá náladu. Prípad by pravdepodobne nikdy nevyšiel najavo, keby sa neuskutočnilo ďalšie vyšetrovanie. Kazašská polícia už nejaký čas vyšetrovala lekára pre podozrenie z korupcie. Pod jeho nosom sa odovzdávali vážne úplatky, aby sa nedostatky jeho inštitúcie utajili.

V súvislosti s uvedeným vyšetrovaním bol odpočúvaný Naysanbaevov telefón. Vyšetrovatelia neustále monitorovali rozhovory medzi ním a jeho zamestnancami. Takto sa dostal na svetlo sveta prípad nešťastného novorodenca. Lekár a gynekológ budú súdení spoločne. Obaja sú obvinení z vraždy, pretože úmyselne nezachránili život dieťaťa. Dostali doživotný zákaz výkonu povolania.

Dieťa incident neprežilo. Zomrelo na podchladenie. Obom lekárom hrozí za tento hrozný zločin až 20 rokov väzenia. Vedúca regionálnej zdravotnej služby Manshuk Aimurzieva sa k prípadu odmietla vyjadriť. Médiám povedala, že je zo správania lekárov zhrozená. Minister zdravotníctva sa ospravedlnil matke a príbuzným novorodenca.

A toto sa deje, žiaľ, aj v iných krajinách….. 🙁