Skutočná pravda spopolňovania!

Skutočná pravda spopolňovania!

2 februára, 2022 0 Od Redakcia

Rozlúčka so zosnulým môže mať formu kremácie alebo uloženia pozostatkov do zeme. Prevažná väčšina ľudí sa stretla s oboma spôsobmi zaobchádzania s mŕtvymi. V tomto prípade je však mimoriadne dôležitý výber rodiny alebo osoby zodpovednej za pohreb. Otázkou však zostáva, či pozná podrobnosti, ktoré sprevádzajú kremáciu. Britský lekár Kara Rajan si uvedomil, že veľké množstvo ľudí verí, že ľudské telo sa počas kremácie mení na popol. Mnohým priateľom sa snažil vysvetliť, že to tak nie je, ale už ho nebavilo stále dokola riešiť túto tému. Z tohto dôvodu sa rozhodol zverejniť na TikToku video, v ktorom verejne hovorí o podrobnostiach kremácie.

Premena ľudských pozostatkov na prach je odlišná. „Spálenie ľudského tela ho nepremení na popol ako horiace drevo. V skutočnosti vám zostanú len suché úlomky kostí. Tieto úlomky sa vložia do zariadenia nazývaného kremátor a rozdrvia sa na prach. Je to v podstate vysokorýchlostný mixér, ktorý spracuje kosti tak, aby vyzerali ako popol,“ povedal vo videu, ktoré však bolo stiahnuté kvôli nevhodnému obsahu.

Mnohí zostali po doktorových slovách poriadne šokovaní a niektorí si to dokonca rozmysleli a povedali, že chcú byť pochovaní do zeme. „A preto ma pochovávajú, priatelia! Nikto ma nedá do mixéra, nie som smoothie,“ napísal jeden z komentujúcich.

Čo si o kremácii myslíte vy?