Viete o tom, že pravdepodobne celý čas používate dezodorant nesprávne?

Viete o tom, že pravdepodobne celý čas používate dezodorant nesprávne?

2 februára, 2022 0 Od Redakcia

Používanie dezodorantu nie je žiadna raketová veda: nanesiete si ho do podpazušia. Hotovo. Pritom je jedno, či používate valček alebo sprej. Len sa uistite, že tekutina skončí v podpazuší, aby mohla vykonať svoju činnosť. Ale je to naozaj také jednoduché? Podľa odborníka pravdepodobne všetci používame antiperspirant nesprávne.

Nie je to vlastne nesprávne, ako také, ale dezodorant je menej účinný, ako by mohol byť.

 

Aplikácia

Dezodorant sa postará o to, aby ste sa menej potili, a ak sa potíte, zamaskuje akýkoľvek zápach, ktorý by ste mohli vylučovať. Napriek tomu existuje špecifický spôsob nanášania antiperspirantu, ak z neho chcete vyťažiť čo najviac a zabezpečiť, aby bol čo najúčinnejší. A to tak, že ho aplikujete v určitom dennom čase.

Účinný

Prekvapivo by ste nemali aplikovať dezodorant po prebudení, ale pred spaním. Profesor dermatológie pre Allure vysvetľuje, že najlepšie je naniesť dezodorant na suchú pokožku tesne pred tým, ako idete spať. David Bank z Lekárskeho centra Kolumbijskej univerzity s tým súhlasí. Vysvetľuje, že antiperspirant bude takto lepšie pôsobiť. Je to preto, že hliníkové soli v antiperspirante dostanú počas noci čas na to, aby upchali potné žľazy, čo znamená, že sa budete menej potiť.