Skutočnú farbu vlasov skrývala už ako 11-ročná. Dnes je na ne pyšná!

Skutočnú farbu vlasov skrývala už ako 11-ročná. Dnes je na ne pyšná!

21 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Emiriana Litsa (34) si zvykla farbiť vlasy každé dva týždne, aby zakryla svoje šediny, ktoré sa prvýkrát objavili ešte pred tínedžerstvom, ale keď dosiahla 30 rokov, rozhodla sa nechať si svoju prirodzenú farbu vlasov.

Žena, ktorá si našla svoje prvé šediny, keď mala len 11 rokov, je po viac ako dvoch desaťročiach spokojná so svojimi striebornými vlasmi.

Po dovŕšení tridsiatky sa však rozhodla, že už stačilo a farbu na vlasy nadobro zavrhla. Svoju poslednú cestu ku kaderníčke na farbenie vlasov absolvovala v júni 2018, krátko pred svojím svadobným dňom. Povedala: „Mala som asi jedenásť rokov, keď som objavila prvé sivé vlasy.

Mladá žena si každé dva týždne farbila vlasy na čierno a jej skutočná farba vlasov zostala „dobre stráženým tajomstvom“.

„Nepoznala som nikoho v mojom veku so sivými vlasmi a nepáčilo sa mi to. Keď máš jedenásť, chceš len zapadnúť a vyzerať ako všetci ostatní. V puberte som si to doma začala farbiť na uhľovú čiernu a moje sivé vlasy sa stali dobre stráženým tajomstvom.“

Dodala však, že keď si každých štrnásť dní nechávala farbiť korienky, začínala byť vyčerpaná a míňala veľa peňazí.

„Keď som mala niečo po tridsiatke, začala som spochybňovať štandardy krásy a spoločenský tlak, ktorý som cítila, aby som skryla svoje šediny,“ povedala. Začala som si uvedomovať, ako veľmi milujem svoj prirodzený šedý odtieň a aký je jedinečný.“ Keď jej začali rásť šediny, Emi povedala, že sa vďaka svojmu rozhodnutiu začala cítiť „oslobodená a posilnená“ a naučila sa milovať svoju prirodzenú farbu.

Štyri roky po svojom rozhodnutí povedala: „Jediná vec, ktorú ľutujem je, že som sa nerozhodla nechať si narásť šediny skôr.“

Emi teraz zdieľa fotky svojich strieborných vlasov na Instagrame @silver_raven_emi – a stala sa virálnou aj na TikTok po tom, čo účet @worldmicrophone zverejnil video s jej vlasmi. Povedala: „Verím, že ženy môžu a mali by si stanoviť vlastné štandardy krásy. Myslím si, že na sivých vlasoch je niečo zvláštne, sú mojou súčasťou a nie je dôvod to skrývať.

„Ženy ma oslovujú a pochvaľujú mi moje vlasy viac ako predtým. Vždy je to veľmi pozitívne a mnohé mi hovoria, že sa im páči, že som sa rozhodla nechať svoje šediny zažiariť. Nechcem nikdy žiadnej žene hovoriť, čo by mala alebo nemala robiť so svojimi vlasmi.

Dúfam však, že dokážem, že sivá môže byť cool v každom veku!