Sme spolu už 18 rokov, ale on si ma odmieta vziať a dať ma do závetu…

Sme spolu už 18 rokov, ale on si ma odmieta vziať a dať ma do závetu…

16 augusta, 2022 0 Od Redakcia

S partnerom žijeme v krásnom dome a vychádzame spolu perfektne. Zbožňujem jeho deti z prvého manželstva, on zbožňuje moje z prvého manželstva a nikdy sa nehádame, okrem jedného problému…

Sme spolu 18 rokov a žijeme spolu 15 rokov, odkedy som sa presťahovala do jeho domu z domu, v ktorom som žila s bývalým manželom. Ja mám 54 rokov a on 57. Toľko rokov spolu, a predsa si ma nechce vziať. Ako sám hovorí, raz to už skúsil a nechce to robiť znova. Nie je to tak, že by som sa bála, že ho stratím alebo že mi ho niekto vezme.

Je milujúci, starostlivý a vždy si nájde spôsob, ako ma príjemne prekvapiť, ale po všetkých tých rokoch, čo sme spolu, si ho naozaj chcem vziať a netajím sa tým, ale on to odmieta. Obviňuje svoju bývalú ženu z toho, že sa škaredo rozviedli, hovorí, že tak je nám lepšie a že manželstvo zabíja lásku. Okrem toho, že nechce, aby sme sa vzali, nechce ma uviesť v závete.

Tento dom síce patrí jemu, ale ja som doň vložila veľa peňazí a myslím si, že mám na to plné právo. Neviem, či je dôvodom, prečo si ma nechce vziať, jeho škaredý rozvod alebo financie, ale nech je to akokoľvek, myslím, že si takéto správanie nezaslúžim.

18 rokov je celý život a nakoniec, ak nechce zabezpečiť mňa, ktorá pri ňom stála rovnako ako ktokoľvek iný, koho zabezpečí? Chcem, aby bolo jasné, že s ním nie som kvôli peniazom, ale vo svojom veku chcem mať aj pocit istoty. Jeho odmietanie a fakt nezahrnúť ma do závetu vo mne vyvoláva veľkú neistotu a obavy o budúcnosť, ale on hovorí, že sa najprv postará o svoje deti a potom o mňa.

Čo mám robiť?

Theodora

Zdieľajte jej príspevok aj ďalej …