„So svojou matkou žijem už 67 rokov. Nikdy som neodišla z domu a nikdy som nemala žiadnu aféru“…

„So svojou matkou žijem už 67 rokov. Nikdy som neodišla z domu a nikdy som nemala žiadnu aféru“…

14 mája, 2022 0 Od Redakcia

Keď bola malá, mama ju vždy povzbudzovala, aby chodila von a stretávala sa s ľuďmi v jej veku. Pre ňu však bolo veľmi ťažké stretávať sa s deťmi v jej veku a radšej hrala karty a rôzne hry s rodičmi a babičkou. Tak zostala navždy vedľa svojej mamy, nikdy nezostala sama a nikdy nemala romantický vzťah.

Obe ženy spolu žijú už takmer 67 rokov, od jej narodenia.

67-ročná Janet a 87-ročná Joanne hovoria, že sú skôr najlepšie priateľky ako matka a dcéra. „Vždy sme boli spolu veľmi šťastné. Joanne sa so svojím manželom zoznámila ako 14-ročná v roku 1947 na tanečnej zábave. Manželia sa zosobášili v roku 1953, keď Maurice skončil službu v kráľovskom letectve. Spolu mali dve dcéry, Janet a o rok staršiu Ann.

Keď mala Janet len šesť rokov, rodina sa presťahovala na sedemakrovú farmu, kde pestovali ruže a chovali ošípané, sliepky a kravy.

„Bolo úžasné tam vyrastať. Bolo tam veľa práce, ale aj veľa šťastia,“ povedala Janet. V tínedžerskom veku sa veľmi snažila stretávať s rovesníkmi, ale zostávala v blízkosti svojich rodičov a rada trávila čas so svojou babičkou, ktorá žila neďaleko, hraním kariet a počúvaním vinylov.

„Nikdy som nebola rebelujúca tínedžerka! Moja sestra Anna bola revolucionárka. Bola som veľmi miernej povahy. Nikdy som nemala záujem chodiť von alebo sa stretávať s inými mladými ľuďmi. Považovala som ich za hlúpych a dávala som prednosť spoločnosti starých ľudí.

Mama sa o mňa bála a snažila sa ma presvedčiť, aby som chodila do mládežníckych klubov a stretávala sa s rovesníkmi.

Môj otec jej hovoril, aby ma nechala na pokoji, ak som šťastná taká, aká som.“ Ako mladá žena Janet nikdy nemala vážny vzťah. „Som celkom sebestačná a doma som bola vždy spokojná.

Nikdy som nepotrebovala, aby pre mňa niekto niečo urobil. Mala som vzťah s mužom, ktorý trval dva roky a začal sa, keď som mala 18 rokov, ale nemala som oň záujem. Chodili sme na bowling, do kina a za priateľmi, ale vždy som chcela ísť domov. Keď som dovŕšila 21 rokov, chcel mi dať zásnubný prsteň a ja som odmietla.

Bol si istý, že je tu niekto iný, tak sme sa rozišli.“

Janet, ktorá sa označuje za asexuálku, pretože nepociťuje sexuálnu príťažlivosť k iným ľuďom, či už mužom alebo ženám, naďalej žila doma s rodičmi. „Čítam veci o asexuálnych ľuďoch a nachádzam veľa spoločného so sebou. Mala som veľa mužských priateľov, ale nikdy som o žiadnom z nich nefantazírovala. Asi to nemám v povahe.“

„V roku 1988, keď som mala 35 rokov, mama a otec predali farmu a kúpili sme trojizbový rodinný dom. Rozhodli sme sa, že budeme žiť všetci traja spolu.“

Matka a dcéra dnes spoločne milujú kartové hry, remeslá a hlavolamy a nikdy sa nevedia zhodnúť na tom, čo budú spolu pozerať v televízii. Janet má rada dokumenty o prírode, zatiaľ čo Joanne dáva prednosť telenovelám. Spoločne absolvovali exotické dovolenky po celom svete, dokonca aj na luxusných výletných lodiach.

„Našou najlepšou cestou bolo niekoľko týždňov v Austrálii a na Novom Zélande v roku 1998. Prileteli sme do Sydney a potom sme navštívili Tasmániu a všetky ostrovy. Videli sme klokany a objali sme koaly.“ Medzi ďalšie nezabudnuteľné dovolenky patria výlety na Kanárske ostrovy, do Kanady a na Madeiru, kde počas binga na lodi vyhrali viac ako 2000 dolárov.

Spoločne sa o Mauricea neuveriteľne starali 18 mesiacov, keď ochorel na rakovinu močového mechúra a čriev, ktorá sa mu rozšírila aj do kostí, a potom v októbri 2010 vo veku 80 rokov zomrel.

Janet sa teraz stará o svoju matku, ktorá trpí demenciou a srdcovou chorobou. Ich vzťah sa môže zdať netradičný, ale pre nich je to tá najnormálnejšia vec na svete.

„Nikto to nikdy nekomentoval. Moja teta hovorievala mojej mame: Škoda, že nemám Janet, keďže má dvoch chlapcov, ale teraz žije sama.“ Janetina matka ju aj teraz núti, aby sa stretávala s inými ľuďmi. Ona však tvrdí, že je so svojou matkou sama šťastná.