Traja chlapci zachránili mladíka, ktorý chcel ukončiť svoj život…

Traja chlapci zachránili mladíka, ktorý chcel ukončiť svoj život…

14 mája, 2022 0 Od Redakcia

Ráno si zapneme televíziu alebo pri raňajkách prechádzame titulky správ na telefóne a zúfalstvo sa zdá byť spoločnou témou. To ale neznamená, že neexistuje nádej, ak sa ju človek rozhodne hľadať. Hovoríme o každodenných jednotlivcoch, ktorí konajú skutky neuveriteľnej láskavosti a súcitu nie preto, že musia, ale preto, že chcú.

Traja mladí chlapci, Devonte Cafferkey, Sammy Farah a Shawn Young, si vzhľadom na to zaslúžia skutočne veľkú pochvalu. Je celkom normálne, že tínedžeri sú takí zahľadení do svojho vlastného sveta, že im uniká veľa z toho, čo sa deje okolo nich.

Väčšina tínedžerov sa stále učí o živote, keď sa vyvíjajú do dospelosti. Je odpustiteľné, že nerobia veľa, len sa zabávajú. Našťastie, 13-ročný Devonte, 14-ročný Sammy a 12-ročný Shawn sa jedného dňa v roku 2018 náhodou ocitli na správnom mieste v správnom čase.

Navyše konali, keď bolo treba a tým nepochybne zachránili život mužovi, ktorý si myslel, že je pripravený zomrieť. Traja chlapci boli údajne na ceste zo školy, keď zbadali 21-ročného muža sedieť na okraji nadjazdu s lanom okolo krku. Tragédiou je, že dotyčný muž sa práve pokúšal vziať si život. Jeho anjeli strážni to však nechceli dopustiť.

„Videli sme ho na druhej strane mosta a potom mal okolo krku povraz. A potom sme ho so Sammym chytili a vytiahli späť,“ vysvetlil Shawn Stevovi Harveymu. Povedali tiež, ako sa s ním neustále rozprávali v snahe presvedčiť ho, aby sa držal ďalej od okraja. Steve sa Sammyho opýtal: „Báli ste sa, že poviete niečo zlé?“

„Áno, bál som sa,“ odpovedal Sammy. „Plakal som. Povedali sme mu, že má rodinu, že je mladý.“ Slová boli posledným pokusom o útechu, ale muž sa aj tak rozhodol skočiť. Vtedy ho Devonte, Sammy a Shawn chytili a držali ho od okraja. „Muž omdlieval a bolo to pre nich ťažšie,“ povedala Shawnova matka Carol.

Shawn zavolal pomoc, zatiaľ čo Devonte a Sammy sa snažili muža udržať, aby si nezobral život. Úrady prišli v krátkom čase a život bol zachránený. Nie je prekvapením, že trojica tínedžerov bola ocenená za svoju mimoriadnu odvahu a pohotový úsudok.

Všetci traja dostali certifikáty, ktoré podpísala anglická kráľovná Alžbeta.

„Som na všetkých troch nesmierne hrdá, všetci sú to dobrí chlapci a je pekné, že sa im dostalo uznania za to, že urobili niečo dobré,“ dodala Carol. „Išli zo školy a potulovali sa okolo. Shawn im hovoril, aby sa ponáhľali. Keby sa poflakovali trochu dlhšie, kto vie, ako by to dopadlo. Mám pocit, že tam mali byť, aby mu pomohli.“

Ďakujeme Devonte, Sammy a Shawn. Skutočne nás hreje pri srdci, keď vieme, že medzi mladými generáciami sú ešte hrdinovia.