Spolužiaci 6-ročného autistického žiaka neprišli na jeho oslavu. Polícia potom urobila niečo, na čo chlapec nikdy nezabudne!

Spolužiaci 6-ročného autistického žiaka neprišli na jeho oslavu. Polícia potom urobila niečo, na čo chlapec nikdy nezabudne!

25 februára, 2023 0 Od Redakcia

V skorých ranných hodinách 8. februára sa malý Glenn, ktorý trpí autizmom, nedočkavo zobudil. Mal šesť rokov a chystal sa ich osláviť veľkou párty, u seba doma, so svojimi spolužiakmi. Žiadne zo 16 detí z jeho triedy však neprišlo. „Od chvíle, keď sa môj syn zobudil, sa ma stále pýtal, koľko minút zostáva, kým sa objavia jeho kamaráti,“ povedala 25-ročná matka a dodala, že jej syn sa rozplakal, keď zistil, že nikto z nich napokon nepríde.

Ashlee Burattiová vyjadrila svoje rozhorčenie na Facebooku a zverejnila komentár na miestnej spravodajskej stránke v meste, kde je registrovaných viac ako 10 000 obyvateľov. „Viem, že to, čo píšem, je asi hlúpe, že vás to trápi, ale moje srdce mi trhá môj syn. Na svoje dnešné narodeniny pozval celú svoju triedu, v ktorej je 16 detí. Neprišlo ani jedno dieťa,“ napísala.

Jej príspevok videli neznáme matky a prihlásili sa, že svoje deti privedú. Videl ho aj šerif okresu Osceola na Floride, ktorý si okamžite vyžiadal adresu domu a nariadil prelet vrtuľníka nad domom rodiny. V rekordne krátkom čase polícia a hasiči pripravili „operáciu Párty“, pričom muži prechádzali okolo domu na svojich vozidlách a motorkách a dávali dieťaťu darčeky.

Vrtuľník letel v malej výške, takže Glenn mohol vidieť, ako mu piloti mávajú. Na večierku, na ktorý chlapec nikdy nezabudne, sa zúčastnilo 15 detí a 25 dospelých, všetci bez pozvania.

Podeľte sa o tento príbeh aj so svojimi priateľmi.