Správa, ktorá rodičov zarazila a ostávala im len nádej…

Správa, ktorá rodičov zarazila a ostávala im len nádej…

11 februára, 2023 0 Od Redakcia

Izabella sa narodila predčasne – v 34. týždni – a vážila len 1,5 kg. Spočiatku sa zdalo, že jej zdravie je v poriadku, ale čoskoro sa u nej objavili problémy s dýchaním a lekári začali hľadať príčinu.

Zlá správa pre rodičov Eleanor a Jamesa prišla ako blesk z jasného neba, keď sa ich novorodencovi objavila „diera v srdci“ – v stene medzi dvoma chlopňami a musela byť urýchlene operovaná.

„Povedali nám, že potrebuje operáciu ešte pred dovŕšením dvoch rokov a my sme sa rozhodli, že čím skôr, tým lepšie,“ hovoria rodičia, „Keď sme sa dozvedeli diagnózu, bolo to hrozné, stratili sme pôdu pod nohami, ale jediné, čo sme mohli urobiť, bolo vložiť nádej do lekárov.“

V šiestich mesiacoch sa teda dieťa podrobilo operácii otvoreného srdca a rodičia prežili najväčšie utrpenie svojho života.

Dnes, po desiatich rokoch, si s rovnakou intenzitou spomínajú na operáciu, ktorá zachránila život ich dievčatka. „Keď sa o tom rozprávame,“ hovorí otec, „plačeme pri pomyslení na to, ako sme sa všetci spoločne dostali z tunela.“

Dnes je 10-ročná Izabella šťastné, zdravé dievča, ktoré sníva o tom, že sa stane vizážistkou. Eleanor a James s láskou spomínajú na lekársky a ošetrovateľský personál nemocnice, na ľudí, ktorí ich dievčatku zabezpečili sľubnú budúcnosť a stáli pri rodine od prvého momentu až do úplného uzdravenia dieťaťa.

Po svojom dobrodružstve bojovali za získanie peňazí na výskum podobných prípadov, ako bol prípad ich dievčatka.

„Izabelinu záchranu umožnil výskum. Bez detí, ktoré prišli pred ňou a bez ľudí, ktorí hľadali riešenia takýchto problémov, by tu dnes naše dievčatko nebolo,“ hovoria hrdo.