“Stala som sa matkou, keď som mala 11. Moja rodina sa hanbila, ale ja som sa odmietla vzdať.”

“Stala som sa matkou, keď som mala 11. Moja rodina sa hanbila, ale ja som sa odmietla vzdať.”

11 júla, 2022 0 Od Redakcia

Felicia Davey má 35 rokov a je už babičkou. Takmer nikto nemôže uveriť tejto šokujúcej skutočnosti. Američanka porodila svoje prvé dieťa vo veku 11 rokov.

Samantha sa narodila 12 dní predtým, ako mala Felicia 12 rokov.

„Bol to úžasný pocit, keď som zistila, že som tehotná. Najmä v takom mladom veku. Rodičia ma okamžite vzali na kliniku, kde personál zvážil „moje možnosti“. “Nemala som o ničom poňatia. Moji rodičia sa hanbili a báli sa, čo si o nich ľudia pomyslia.

„Bola som veľmi mladá, ale svojím spôsobom som bola oveľa zrelšia ako som mala byť. Vedela som, že bude ťažké mať dieťa, no cítila som, že ju musím chrániť. Rozhodla som sa, že si chcem nechať svoje dieťa. Všetci si mysleli, že je to hrozný nápad, ale odvtedy som to neľutovala.”

„Otec dieťaťa bol v tom čase 14-ročný chlapec. Hľadal lásku, no nie na najlepšom mieste a spôsobom. Vtedy ešte netušil. Nevedel sa rozhodnúť, čo je správne a čo nie.” Samantha má teraz 23 rokov a je najlepšou priateľkou svojej matky. Rodičia nedovolili Felícii dieťa vychovávať a tak odišla k pestúnom.

“Matka môjho otca mala tiež 13 rokov, keď sa narodil a vychovávali ho starí rodičia. Keď máte dieťa v takom mladom veku, ľudia si inštinktívne myslia, že ste sa stali obeťou zneužívania. Je to jednoduchšie ako pravda. Myslím si, že je veľmi dôležité, aby boli rodičia otvorení svojim deťom, a preto vám rozprávam svoj príbeh.

Preberám zodpovednosť za to, čo sa stalo,. Vedela som, čo robím, ale nechápala som dôsledky. Nebola som dostatočne emocionálne vyspelá, aby som situáciu zvládla.”