Dve sestry vo veku 7 a 10 rokov, jej chceli prejaviť lásku a podporu nielen slovami, ale aj činmi.

Dve sestry vo veku 7 a 10 rokov, jej chceli prejaviť lásku a podporu nielen slovami, ale aj činmi.

11 júla, 2022 0 Od Redakcia

Dve sestry vo veku 7 a 10 rokov si oholili hlavy, aby podporili svoju mamu, ktorá bojuje s rakovinou…

Keď sa Kayla a Sophia dozvedeli, že ich mama má rakovinu prsníka a má začať chemoterapiu, chceli jej prejaviť lásku a podporu nielen slovami, ale aj činmi. Keď sa žena rozhodla oholiť si hlavu, jej dcéry ju podporili. „Plánovali to už niekoľko týždňov predtým, ako mi prišli povedať, že si chcú obe oholiť hlavy, aby ma podporili.

Už sa o tom rozprávali s otcom a dostali jeho súhlas,“ povedala ich matka Joanna. Matke dvoch dievčat pôvodne diagnostikovali rakovinu prsníka a podstúpila dvojitú mastektómiu, ale v októbri jej oznámili druhú diagnózu, ktorá už nebola taká povzbudivá.

Rakovina sa jej vrátila a musela podstúpiť sériu chemoterapií, ktoré trvali šesť mesiacov, ako aj liečbu protilátkami približne jeden rok. Keď jej v decembri začali vypadávať vlasy, rozhodla sa ich úplne oholiť a o niekoľko týždňov neskôr to isté urobili aj jej dcéry.

„Nebolo ľahké sledovať, ako ich matka trpí a toto bol ich spôsob, ako sa so mnou podeliť o svoje trápenie. Najskôr som si myslela, že je to len myšlienka, ktorú nechcú realizovať, ale nakoniec boli odhodlanejší, ako som očakávala!“ povedala Joanna. Obe dievčatká povedali, že je to to najmenej, čo môžu pre svoju matku urobiť, pretože ona pre ne robí všetko.

„Aj keď má bolesti, vstane z postele, aby sa o nás postarala. Chceli sme jej to vrátiť a ukázať jej, že sme tu pre ňu v ľahkých aj ťažkých časoch.“

Zdieľajte tento dojemný príbeh aj svojimi priateľmi a rodinou.