Sú šťastní manželia už 8 rokov, no nedokážu vedľa seba spávať: ​​Prekvapivé vysvetlenie…

Sú šťastní manželia už 8 rokov, no nedokážu vedľa seba spávať: ​​Prekvapivé vysvetlenie…

23 júla, 2022 0 Od Redakcia

Väčšina párov od samého začiatku chce spolu spať a zobudiť sa ďalší deň vedľa seba. No nemusí to vždy fungovať bez problémov. Dnes je čoraz viac párov, ktoré uprednostňujú spanie v samostatnej spálni, pretože spánok je oveľa pokojnejší a príjemnejší.

Samozrejme, nerobia to len civilisti, ale aj hviezdy. Napríklad George Clooney a jeho manželka už veľmi dlho spia v oddelených posteliach a to je pre nich ideálne. Povedzme, že veľa ľudí hovorí, že tajomstvom dlhého manželstva je oddelená spálňa, no priznajme si, že nie každý si môže dovoliť tento luxus.

V každom prípade sa spoločné spanie vyvinulo tak, že ľudia nemali veľký byt a boli nútení spať vedľa seba, aby ušetrili miesto. Sú aj takí, ktorí nemôžu pokojne spávať iným spôsobom, ako keď majú vedľa seba lásku svojho života. To však nie je prípad protagonistov nášho článku. Bez ohľadu na to, ako veľmi sa milujú, nedokážu vedľa seba spať, pretože muž má rušivé návyky.

„Jedného rána som sa zobudil sám v našej posteli. Bol som si úplne istý, že môžeme spolu spať, no ukázalo sa, že som sa mýlil. Vstal som a pozrel sa do druhej miestnosti, kde som videl moju priateľku, ako pokojne drieme. Myslel som si, že dobre a keď sa zobudí, porozprávame sa o tom, prečo sa vytratila uprostred noci.

Keď som raňajkoval, spýtal som sa jej, prečo odišla z izby a ona odpovedala, že nemôže zaspať, lebo sa neustále krútim a chrápem. S každým otočením sa budila a tak sa rozhodla presťahovať do druhej miestnosti. Ani som nevedel, že chrápem, ale dobre.

Nebol som nadšený, že spím oddelene, ale tento stav bol neudržateľný. Po pár dňoch sme si všimli, že sme obaja oveľa uvoľnenejší. Zaspali sme oveľa skôr a ráno sa nám ľahšie vstávalo. Je to už viac ako 8 rokov, čo spíme oddelene a môžem povedať, že to bolo najlepšie rozhodnutie nášho života.

Samozrejme, naši priatelia tomu nerozumejú, pretože je pre nich normálne spať s partnerom, ale sú radi, že sme takto šťastní. Dokonca aj na dovolenke spíme v samostatnej miestnosti a myslím si, že je to v poriadku. Obaja členovia páru veria, že tajomstvo šťastia a dlhého vzťahu je samostatná posteľ.

Ak sa necítite dobre, ak ste ospalá/ý alebo ak je na druhý deň Váš partner/ka nervózny/a, porozprávajte sa s partnerom o oddelenom spaní. Nemusíte znášať únavu a rozruch každý deň, ale komunikácia je dôležitá, aby to prestalo. Stojí za to sa uistiť, že váš partner chápe, prečo robíte takéto rozhodnutie a nepovažujete ho za osobný útok. Prijímate to, čo je pre vás dôležité a dobré, bez toho, aby ste to spochybňovali.

Spíte spolu alebo oddelene s partnerom?