Svoje dieťa vychovávam sám, pretože ma manželka opustila kvôli bratovi. Teraz sa chce vrátiť…

Svoje dieťa vychovávam sám, pretože ma manželka opustila kvôli bratovi. Teraz sa chce vrátiť…

6 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Dobrý deň. Rozhodol som sa napísať vám svoj príbeh. Svoju dcéru vychovávam sám, má teraz 4 roky. Jej mama nás opustila, keď mala niekoľko mesiacov a odišla s mojím bratom. Bolo to pre mňa veľmi ťažké, manželku som poznal zo školy. Je to tu uzavretá spoločnosť, málo možností. Zamiloval som sa do nej a vzali sme sa. Narodila sa nám dcéra a mali sme pokojný život. S bratom sa nepoznala, iba ho poznala poštou, pretože pracoval v zahraničí.

Všetko sa to začalo, keď nás po mnohých rokoch prišiel navštíviť zo zahraničia. Ten deň som nazval prekliatým.

Neviem, či sa to stalo práve v ten deň, ale odvtedy sa moja žena zmenila, stala sa odťažitou. Naša dcéra mala niekoľko mesiacov a ja som to pripisoval popôrodnej depresii, tomu, že je nová mama a je prirodzené, že sa jej správanie mení. Môj brat zostal viac dní ako zvyčajne a odišiel, ale po dvoch mesiacoch sa vrátil.

Počas tých dvoch mesiacov sme s manželkou nemali sex, len pod mojím tlakom, ona bola ticho a celý deň sedela pri počítači a písala, zatiaľ čo nemôžem povedať, že by bola blázon do internetu. Potom som si uvedomil, že sa na Facebooku rozpráva s mojím bratom.

Po dvoch mesiacoch prišiel môj brat údajne na letnú dovolenku.

Ale neodišiel sám. Raz ráno som sa zobudil a moja žena nebola vedľa mňa. Chýbalo jej oblečenie, veci, všetko. Dievčatko pokojne spalo vo svojej postieľke a netušilo, že odteraz bude vyrastať s jedným rodičom. Išiel som na políciu. Zavolali sme jej a ona odišla, môj brat a ona. Naozaj som si o tom nič nemyslel. Potom som si uvedomil…

V ten večer mi poslala e-mail s vysvetlením.

Čo? Nevysvetliteľné. Nechcem o tom písať, stále to bolí. Absolvoval som psychoterapiu, prišiel som s dieťaťom do Atén, nakoniec sme tu zostali, v istom období som bol hospitalizovaný v nemocnici Attica. Snažil som sa vstať, aby som podporil svoje dieťa a nemohol som nič urobiť.

Podarilo sa mi vstať a o dva roky neskôr som začal nachádzať sám seba a dievča, ktoré mi zmenilo život a prinútilo ma opäť dôverovať.

Matka našej dcéry, ktorá iniciovala rozvod, nám sporadicky volala a zisťovala informácie o dievčatku, ale na dlhý čas sme o nej a o mojom bratovi úplne stratili prehľad. Nevieme, čo sa dialo, ale nepoznali sme rozdiel, keďže som dieťa vychovával ja. Povedal som dievčatku, že jej mama ju nedokázala vychovať a odišla, ale mala ju rada.

To mi povedal detský psychológ. Keď do nášho života vstúpila moja priateľka, dievčatko ju milovalo. Pred šiestimi mesiacmi som ju požiadal o ruku a začali sme spolu žiť. Vychádzame spolu fantasticky, ale pred 2 mesiacmi mi zavolala moja bývalá manželka a požiadala ma, aby mohla vidieť dieťa.

Vo veľkom mi povedala, že chce, aby som sa vrátil, aby som jej odpustil a mohli sme sa k sebe vrátiť. Keď som odmietol, pohrozila mi, že si bude nárokovať opatrovníctvo. Nech to skúsi! Nič také neexistuje. To ja mám plné zuby ospravedlňovania jeho matky za to, že nám dala kopačky kvôli priateľovi a akému priateľovi? Môjmu bratovi.