Zastihla som ho na letisku, keď odchádzal s manželkou na svadobnú cestu. Nič som o tom nevedela…

Zastihla som ho na letisku, keď odchádzal s manželkou na svadobnú cestu. Nič som o tom nevedela…

7 marca, 2024 0 Od Redakcia

Zoznámili sme sa, keď som otvorila obchod v našom meste a on si začal odo mňa kupovať kávu, keďže pracoval o kúsok ďalej.  Niekedy som mala so sebou svoje dievčatko (som rozvedená) a on sa jej pýtal na školu a jej kresby a dieťa si ho obľúbilo.

Raz v noci som ho našla pred obchodom, povedal mi, že sa necíti dobre a že mám zavolať sanitku. Skolaboval, zavolala som záchranku a naozaj mal infarkt. Sedela som tam v nemocnici, kým neprišli jeho rodičia, prišli jeho rodičia, poďakovali mi a ja som odišla.

Na druhý deň som si myslela, že je správne ísť za ním, a tak som aj išla, poďakoval mi a povedal, že keď vyjde von, pozve ma na večeru. V skutočnosti, keď ho prepustili z nemocnice, zavolal mi a ja som letela, pretože som bola bezhlavo zamilovaná aj bez toho, aby sme niečo spolu mali.

Vyšli sme si a od tej noci sme boli spolu. Mám nádherné veci, ktoré si pamätám, že sme sa veľmi rýchlo spojili, až prišiel a išli sme von s mojou dcérou, čo som dovtedy so žiadnym mužom neurobila. Výlety, prechádzky po pláži, bola som šťastná!

Prešlo šesť mesiacov a už sme hovorili o spoločnom bývaní. Povedal mi, že odchádza na pracovnú cestu do zahraničia a že bude preč niekoľko dní. Do tohto momentu nič zvláštne. Mal odísť vo štvrtok na 10 dní. V nedeľu mi zomrela mama a požiadali ma, aby som išla na ostrov, pretože to bola jej posledná cesta.

Mohla som ísť loďou, ale kvôli rýchlosti som sa rozhodla pre lietadlo, aby som stihla pohreb. Nikdy nezabudnem na ten obrovský šok, keď som ho videla, ako drží dievča za ruku, bozkáva sa a smeje sa pri pokladni a ja o kúsok ďalej chcem zomrieť.

Na ruke mala snubný prsteň a počula som, ako predavačka pri pulte povedala: „Aha, novomanželia, čo? Výborne!“

Keď sa otočil na odchod, uvidel ma. Jasne sa začervenal. Pozrela som sa mu do očí, akoby som chcela povedať: „Prečo?“ Sklopil oči, dievča vedľa neho, to, ktoré mohlo byť mnou, poskočí od radosti.

Prečo nie? Práve sa vydala za môjho muža….Nevedela som, čím začať. Moja matka, ktorú som stratila? Sen, ktorý som stratila?

Strávila som na ostrove viac dní a bála som sa vrátiť. Mal tú drzosť zavolať a poslať „Dovoľ mi to vysvetliť“ a ďalšie podobné kraviny… Vysvetli mi, ako si ma mohol celý ten čas podvádzať. Čím som si zaslúžila takýto podvod? Čím si moje dieťa zaslúžilo takýto podvod? Prečo si súhlasil so vstupom do nášho domu, keď si sa pripravoval na svoj život s niekým iným?

Nikdy som sa nepýtala, len som si zmenila telefónne číslo. Vrátila som sa do obchodu a mesiace som sa zotavovala s terapeutom a liekmi na upokojenie. Z obchodu som už nikdy neodišla a po čase som zistila, že dal výpoveď.  Až jedného dňa prišla do obchodu jeho manželka.

„Franto cappuccino black a dezert,“ povedala. Bola som trochu zmätená. „Už som vás niekde videla?“ opýta sa ma. „Nie, to si nemyslím,“ poviem.Podávam jej kávu. Sladká káva bola jeho. Urobila som ju čiernu.

Erica