Takto šesťročné dievčatko zachránilo svojmu bratovi život. Tak dojímavé!

Takto šesťročné dievčatko zachránilo svojmu bratovi život. Tak dojímavé!

26 februára, 2023 0 Od Redakcia

Celý svet žasne nad odvahou 6-ročnej Sophie Ashbyovej, ktorá zachránila život svojmu 4-mesačnému bratovi Calebovi. Po tom, čo Caleb podstúpil operáciu srdca, nutne potreboval transplantáciu kostnej drene. Vtedy do hry vstúpila jej sestra. Lekári vyhlásili, že Caleb po operácii zúfalo potrebuje transplantáciu kostnej drene, aby mohol bojovať proti možným infekciám vyzbrojený potrebnými krvinkami.

Obyčajné prechladnutie mohlo malého chlapca ohroziť na živote a jeho jedinou šancou bolo čo najskôr nájsť vhodnú kostnú dreň. Keď sa ukázalo, že Sophia môže byť pre svojho brata stopercentne ideálnym darcom, bola neoblomná. „Ak dám svoju kosť Calebovi, bude žiť dlhšie,“ snažila sa Sophia presvedčiť rodičov, aby zákrok podstúpili.

Jej rodičia Kelsey a Lee sa obávali riskovať Sophiino zdravie, aby zachránili jej malého brata, ale Sophia nemienila dopustiť, aby sa Calebov život skončil. So súhlasom rodičov mu darovala kostnú dreň z bedrového kĺbu. Po dvoch týždňoch čakania Calebovo telo kostnú dreň prijalo a rodine sa uľavilo. Mesiac po transplantácii sú Sophia aj Caleb úplne zdraví.

Hrdá sestra odmietla opustiť posteľ svojho mladšieho brata aj po zákroku. Títo dvaja teraz zdieľajú oveľa silnejšie puto a rodičia nemôžu byť vďačnejší, že majú také statočné dieťa.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite sa oň podeliť so svojimi priateľmi!