2-ročné batoľa zomiera po tom, čo ho na dvore napadol rodinný pes…

2-ročné batoľa zomiera po tom, čo ho na dvore napadol rodinný pes…

26 februára, 2023 0 Od Redakcia

„Statočné a nebojácne“ batoľa zomrelo po tom, čo ho v austrálskom Queenslande napadol rodinný pes. Dvojročný Talan Peters sa práve prebudil zo spánku a zatúlal sa na zadný dvor svojho domu v Mena Creek, asi 60 míľ južne od Cairns. Talana potom zviera zachvátilo a pri útoku utrpel vážne zranenia hlavy.

Bol prevezený vrtuľníkom do nemocnice, kde neskôr zomrel, keď mu zlyhali životne dôležité orgány, keď bol v indukovanej kóme po operácii mozgu, ako uvádza Daily Mail.

Psa jeho majiteľ zabil ešte pred príchodom polície na miesto. Jeho mama odložila batoľa, aby si zdriemlo, no podľa online článku Daily Mail nechala dvere detskej izby otvorené bez toho, aby si to uvedomila. Nevedela, že sa zobudil a zatúlal sa na dvor.

Talanov otec James povedal, že ich syn bol „špeciálny malý chlapec“ a napriek svojim hrozným zraneniam „bojoval až do posledného dychu“. „Bol to statočný malý vojak. Bol šťastný, dobrodružný a nebojácny a svojím úsmevom a charakterom rozžiaril miestnosť,“ povedal podľa News.com.au.

Hovorí sa, že rodinný pes sa používal na lov ošípaných a zvyčajne bol prísne držaný mimo Talana a jeho bratov Lucasa (5) a Kadena vo veku jedného mesiaca, ako sa uvádza v článku Daily Mail, ktorý dodal, že plemeno psa nebolo odhalené.

Stránka Gofundme na pomoc rodine pri zotavovaní sa z tragédie prekročila svoj pôvodný cieľ vyzbierať viac ako 23 000 AUD (16 300 USD). „Ako si viete predstaviť, toto je skutočne srdcervúce obdobie pre rodinu,“ napísal organizátor fondu a sesternica rodiny Bex Newman.

„Všetky prostriedky z tejto stránky pôjdu priamo Talanovej rodine, aby pomohli zaplatiť jeho pohreb a umožnili im voľno v práci, aby mohli smútiť nad stratou svojho dieťaťa bez ďalšieho finančného stresu spojeného so zabezpečením ich dvoch krásnych chlapcov Lucasa a Kadena doma. “

Pre túto rodinu je to srdcervúca strata, jeho rodičia trpia nepredstaviteľným utrpením. Odpočívaj v pokoji maličký.

Zdieľajte aj ďalej so svojimi priateľmi.