Táto päťčlenná rodina vôbec nepoužíva toaletný papier. Keď sa dozviete, čo používajú namiesto toho, nebudete tomu veriť!

Táto päťčlenná rodina vôbec nepoužíva toaletný papier. Keď sa dozviete, čo používajú namiesto toho, nebudete tomu veriť!

5 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Toaletný papier je základom väčšiny domácností, ale Amber Allenová so svojou rodinou ho nepoužíva už takmer 4 roky v snahe ušetriť peniaze a vytvoriť si udržateľnejší život. Rodina je známa ako „The Fairly Local Family“ na YouTube, kde ponúka rady o udržateľnom živote. Ukázalo sa, že už 4 roky nepoužívajú toaletný papier, ale umývateľné obrúsky, handričky alebo akokoľvek to nazveme..

Ako hovoria, najprv to bolo nevyhnutné, pretože počas štúdia na univerzite sa im nahromadilo veľa dlhov a mali obmedzený rozpočet. Odvtedy svoje dlhy vyrovnali, ale stále trvajú na používaní umývateľných „utierok“ a toaletný papier kupujú len vtedy, keď prijmú hostí.

Amber sa zoznámila s používaním plienok, ktoré môže oprať. Tak sa to aj kedysi robievalo, keď boli deti malé. To ju priviedlo k myšlienke, že udržateľné riešenie by mohlo nahradiť toaletný papier. Amber radí všetkým, ktorí chcú aj týmto spôsobom ušetriť, aby si vybrali pevný a odolný materiál. Matka si sama šije utierky z použitých materiálov.

Ako ich umýva?

Hovorí, že utierky namočí do vedra s vodou, niekedy s trochou octu, a potom ich jednoducho vyperie v práčke. Rodina používa aj mini kanvicu, ktorá slúži ako bidet a chceli by si zaobstarať skutočný bidet, ale ten je pre nich príliš drahý.

Čo si o tom myslíte?