Tento muž vraj žije len zo vzduchu a slnečného svetla.

Tento muž vraj žije len zo vzduchu a slnečného svetla.

5 decembra, 2023 0 Od Redakcia

Muž, ktorý si hovorí Breatharian, tvrdí, že nepotrebuje k životu jedlo. Žije len zo vzduchu a slnečného svetla. Jeho oddanosť meditácii mu umožnila vzdať sa jedla na celé mesiace. Ešte zaujímavejšie je, že je doručovateľom jedného z najobľúbenejších jedál na svete – pizze.

Meditácia mu pomáha zbierať živiny

Rozvozca pizze Khai Ho z Birkenheadu v Merseyside hovorí, že meditácia mu pomáha získať všetky potrebné živiny zo vzduchu. Dokáže prežiť len so 100 kalóriami týždenne. Všetko sa to začalo v detstve. V detstve často odmietal matkino jedlo a tvrdil, že nikdy necítil hlad. Nikdy ho príliš nelákalo jedlo.

Počas 3 mesiacov jedol len mätu

Za posledné 4 roky však posunul svoje breathariánstvo na vyššiu úroveň. Tvrdí, že jeho oddanosť hinduistickej forme mediácie mu umožnila vzdať sa jedla až na tri mesiace. Jedáva len mätu, ktorá mu pomáha zahnať horkú pachuť v ústach.

Donáška pizze pre neho nie je problém.

Napriek dlhému pôstu však vodič pizze tvrdí, že ho nikdy nelákalo ochutnať jedlo, ktoré rozváža. Ťažko sa mu odoláva. Tvrdí, že nikdy nebol šťastnejší a zdravší. „Toto je niečo, čo som mal robiť celý život. Už ako dieťa som nevedel, čo znamená hlad, o jedlo som sa veľmi nezaujímal.

Moja mama sa o mňa vždy bála a stále sa bojí, často mi varí a ja jej stále hovorím, aby sa nestarala, že aj tak nič nebudem mať,“ hovorí Khai.

Čo znamená breathariánstvo

Breathariánstvo je presvedčenie, že človek môže žiť bez konzumácie jedla a vody, v Khaiovom prípade len s malým množstvom jedla a tekutín, prežívajúc najmä na mätách alebo žuvačkách pre sviežu chuť. Dychári tvrdia, že jedlo a v niektorých prípadoch ani voda nie sú potrebné na prežitie, že človeka môže vyživovať iba prána, životná sila v hinduistickom náboženstve.