Tento psík je každý deň v kostole. Dôvod prečo, trhá srdce…

Tento psík je každý deň v kostole. Dôvod prečo, trhá srdce…

15 marca, 2023 0 Od Redakcia

Nemecký ovčiak chodí každý deň na omšu do talianskeho kostola. Všetci spočiatku považovali nepozvaného hosťa za potulné, zvedavé zviera a niektorí veriaci sa obávali, že zviera naruší obrad, ale prekvapivo sa tak nestalo. Každý deň len ticho sedí a počúva modlitbu. Jeho nevídané správanie prinútilo všetkých prítomných zamyslieť sa nad tým, prečo sa pes objavuje na bohoslužbe každý deň.

Tommy chodí do kostola každý deň

Tommy, ako účastníci bohoslužby nazývajú nemeckého ovčiaka, prichádza do kostola každý deň, najmä počas omše, aby oplakával svoju zosnulú majiteľku Máriu Margheritu Lochi. Odkedy všetci zistili, čo pes každý deň nosí do kostola, nikto ho už nevyháňa. Koniec koncov, je to miesto, kde naposledy videl svojho majiteľa.

Dúfa, že ju ešte uvidí.

Tommy pravdepodobne dúfa, že nájde Mary a uvidí ju ešte raz. Tommy je túlavý pes so smutným osudom. Keď ho Mária našla, vzala ho k sebe a umiestnila do svojho domu. Stal sa súčasťou rodiny. Maria milovala psy a adoptovala si niekoľko opustených zvierat, ktoré nemali prístrešie, lásku ani teplo domova. Ale najviac zo všetkých milovala Tommyho. Každý deň ho brávala na prechádzky, dokonca aj do kostola na omšu.

Čaká ticho a trpezlivo

Tommy vždy ticho a trpezlivo čaká na koniec omše. Nadväzuje na tradíciu, ktorú mali spolu s Máriou. Je to verný pes, ktorý zrejme čaká na modlitbu. Je vždy presný, na službu prichádza včas a odchádza posledný. Ak však mešká, všetci na neho čakajú, aby sa mohla začať omša.

Počas modlitby Tommy vždy sedí so smutnými očami a pohľad na neho trhá srdcia všetkých prítomných. Všetci ho považujú za svojho priateľa. Je dojímavé vidieť, akú vernú a bezpodmienečnú lásku mal tento pes k svojej zosnulej majiteľke.

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi.