Tínedžer sa v škole sťažoval na bolesti žalúdka a o dve hodiny neskôr zomrel…

Tínedžer sa v škole sťažoval na bolesti žalúdka a o dve hodiny neskôr zomrel…

1 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Je nočnou morou každého rodiča, keď ráno pošle svoje dieťa do sveta a počas jeho neprítomnosti sa mu niečo stane. Presne tomu museli nedávno čeliť rodičia 17-ročného Josha Graya. Inak úplne zdravý, aktívny a veselý chlapec prišiel do ordinácie školského lekára a sťažoval sa na bolesti brucha, no o dve hodiny neskôr bol mŕtvy…

Nečakaná tragédia

Keď 17-ročný stredoškolák Josh Gray pocítil v škole bolesť brucha, zachoval sa zodpovedne a zamieril rovno na ošetrovňu. Len o dve hodiny neskôr bol chlapec mŕtvy. Podľa lekárskej správy Joshovi praskla slezina v dôsledku zriedkavého genetického ochorenia, ktoré zostalo nepovšimnuté a spôsobilo vážne poškodenie orgánu. Josh, ktorému sa nepodarilo zastaviť krvácanie, čoskoro zomrel.

„Ráno išiel do školy šťastný ako zvyčajne, potom ho začalo bolieť bruško a o dve hodiny neskôr už s nami nebol.“ – povedala Laurie Grayová, Joshova matka. Pred svojou predčasnou smrťou sa Josh pripravoval na misijnú cestu, ktorej sa už nemohol zúčastniť. Po jeho smrti sa jeho priatelia rozhodli zúčastniť sa na jeho počesť a pamiatku.

„Josh mal každého rád takého, aký bol. Som hlučná a nepríjemná osoba, ale on ma miloval rovnako. Mal rád každého takého, aký bol, a preto bolo také príjemné byť s ním. S ním môžeš byť tým, kým si.“ – poznamenal priateľ Austin Hurst. Jeho blízki pre neho založili aj stránku GoFoundMe, ktorá má pomôcť pokryť náklady po jeho náhlej smrti a zvyšok pôjde na výskum vzácnych, skrytých chorôb. Na stránke sa už vyzbieralo celkovo 35 000 dolárov.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi…