Išla na toaletu s príšernými kŕčmi, porodila dvojčatá, ale najväčší šok prišiel 3 hodiny po tom…

Išla na toaletu s príšernými kŕčmi, porodila dvojčatá, ale najväčší šok prišiel 3 hodiny po tom…

1 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Zázrak narodenia.

Claire Evansová mala len 19 rokov, keď jej diagnostikovali sklerózu multiplex. V súčasnosti neexistuje liek na toto chronické zápalové ochorenie, ktoré sa dá zmierniť len pomocou liekov. Príznaky britského dievčaťa sa vďaka liekom zmiernili a po piatich mesiacoch bola dostatočne dobrá na to, aby mohla viesť normálny život, hoci vedela, že ochorenie sa môže kedykoľvek zhoršiť.

Keď v práci stretla Paula a začali sa stretávať, jej choroba takmer úplne zmizla. Po štyroch rokoch sa im narodil chlapček Harry. Rok po pôrode sa jej však skleróza multiplex vrátila. Claire ochrnula pravá strana tela a bola pripútaná na invalidný vozík. Nedostatok pohybu a steroidy, ktoré jej boli predpísané, spôsobili, že Claire veľmi pribrala.

Jednej noci sa zobudila s veľmi silnými kŕčmi v podbrušku a musela ísť na toaletu. Silno krvácala a potom si zrazu uvedomila, že má pôrodné bolesti. „Bože môj, budem rodiť,“ zvolala. Kým Paul vbehol dnu, prvé dieťa už bolo vonku. Čoskoro sa narodilo druhé dieťa, chlapec.

Paul zavolal záchranku, ktorá odviezla jeho ženu a dvojčatá do nemocnice. Hoci Macie a Charlie boli zdraví, narodili sa s nízkou pôrodnou hmotnosťou a boli umiestnení do inkubátora. Narodenie dvojčiat bolo samo o sebe zázrakom, ale to, čo sa stalo potom, bolo nepredstaviteľné.

Claire práve pred tromi hodinami porodila deti, ležala na nemocničnom lôžku, Paul ju držal za ruku a Claire tomu nemohla uveriť, ale po prvý raz za celé mesiace zrazu pocítila manželov dotyk. O niekoľko dní neskôr už cítila svoje nohy a mohla sa nielen postaviť, ale aj chodiť po miestnosti.

O týždeň neskôr už mohla opäť šoférovať auto, starať sa o seba a svoje deti, a to všetko sama.

Čo je to, ak nie zázrak?