Tínedžerka prišla do Ugandy ako misionárka – o 18 mesiacov neskôr sa stala mamou 13 dievčat…

Tínedžerka prišla do Ugandy ako misionárka – o 18 mesiacov neskôr sa stala mamou 13 dievčat…

27 februára, 2023 0 Od Redakcia

Katie Davis mala len 18 rokov, keď urobila rozhodnutie, ktoré navždy zmenilo cestu jej života. Tínedžerka narodená v Tennessee bola v poslednom ročníku strednej školy, bola predsedníčkou triedy a pripravovala sa na to, že sa stane kráľovnou návratu domov na strednej škole, keď svojím plánom šokovala všetkých naokolo.

Písal sa rok 2008 a Katie jazdila na žltom kabriolete s plánmi ísť na vysokú školu ošetrovateľstva, kým sa nerozhodla urobiť si výlet do Ugandy. Keď sa vrátila z Ugandy k svojej rodine do Brentwoodu, povedala im, že nepôjde na vysokú školu a rozhodla sa vrátiť do Ugandy, aby tam pracovala ako misionárka, ktorá sa venuje vzdelávaniu ľudí.

S prísľubom, že  získa titul ošetrovateľstva, o akom snívala, sa vrátila do Ugandy, aby začala svoju misionársku prácu.

Začala učiť v škôlke v sirotinci, ale jednej noci počas búrky sa hlinený dom zrútil na tri deti, ktorých rodičia zomreli na AIDS. Počas liečby v nemocnici sa jedno z dievčat, 9-ročná Agnes, spýtalo Katie či by mohla ísť bývať k nej a 18-ročné dievča súhlasilo.

Len za 18 mesiacov sa Katie zmenila na matku 13 osirelých alebo opustených dievčat vo veku od 2 do 15 rokov. Najmladšie dieťa jej dala HIV pozitívna matka.

„Môj prvý inštinkt nie je: ‚Ó, dieťa – dovoľte mi, aby som si ho osvojil!‘ Pretože si myslím, že v najlepšom prípade ich vychovali Uganďania v Ugande. Ale keďže viem, že už nemajú kam ísť, nedokážem ich poslať preč,“ vysvetlila Katie.

Katie sa nakrátko vrátila do USA, aby splnila sľub svojim rodičom a zapísala sa na vysokú školu ošetrovateľstva, ale dievčatá jej príliš chýbali a nakoniec odišla a presťahovala sa späť do Ugandy. Katie si chcela adoptovať dievčatá, ale bolo jej povedané, že podľa ugandských zákonov sa o adopcii neuvažuje, kým nebude mať 25 rokov.

Vzhľadom na to, ako dobre sa stará o dievčatá, stala sa súdnou opatrovateľkou všetkých dievčat.

Jej deti určite cítia, že zostať s Katie je v ich najlepšom záujme.

„Mám pocit, že je naozaj moja matka, pretože mi prejavuje lásku a mám pocit, že áno, toto je moja mama,“ povedalo jedno z dievčat Prissy. Katie povedala, že keď začínala, jej zámerom bolo naučiť tieto dievčatá slovo Božie, no netušila, koľko lásky k nim bude cítiť a túžby stať sa ich matkou.

„Myslím si, že to je určite niečo, pre čo som bola stvorená,“ povedala Davisová, keď s ňou pred viac ako desiatimi rokmi robili rozhovor pre NPR.

„Boh ma tak navrhol, pretože už vedel, že toto je plán pre môj život, dodala Katie, ktorá je oddanou kresťankou, ktorá zbožňuje matku Terezu.

Odvtedy Katie založila Amazima Ministries International, ktorá pomohla zriadiť dve školy a ďalšie služby, ako sú lekárske a odborné služby, ako aj sponzorské a štipendijné programy zamerané na pomoc ugandským rodinám zostať spolu. Katie sa vydala za Benjiho Davisa v roku 2015 a so svojimi dvoma biologickými synmi žijú v Ugande a starajú sa o 13 ugandských detí. Dvojica sa zoznámila, keď Benji prišiel do Ugandy, aby slúžil ako misionár a aj keď vyrastali neďaleko od seba v Tennessee, prvýkrát sa stretli v Ugande.

Vydala dve monografie, ktoré sa stali bestsellermi New York Times Kisses from Katie: A Story of Relentless Love and Redemption a Daring to Hope: Finding God’s Goodness in the Broken and the Beautiful.

Matka 15 detí vyhlásila, že ľudia z Ugandy sa pre ňu stali rodinou a čokoľvek tam robí, iní ľudia môžu napodobniť inde. Povedala: „Nemusíte byť v Ugande, aby ste sa stali misionármi. Nemusíte si adoptovať 13 detí, aby ste boli Ježišovými rukami a nohami.”

Jej príbeh je neuveriteľný a vďaka nej má toľko detí stabilitu a svetlú budúcnosť, akú si zaslúžia všetky deti. Prosím zdieľajte to aj s ostatnými.