„Lekári povedali, že sa už nebude môcť usmievať“…

„Lekári povedali, že sa už nebude môcť usmievať“…

27 februára, 2023 0 Od Redakcia

Šesťročné dievčatko v dome jej kamarátky napadol pes do tváre a spôsobil jej kritickú hospitalizáciu. Konkrétne Lily Nortonová podstúpila operáciu, ktorá trvala 12 hodín a lekári jej dali viac ako 1 000 stehov pod očami až po bradu, pričom ju čakajú ďalšie dve operácie, uvádza sa na účte GoFundMe, ktorý bol pre ňu zriadený a na ktorom sa doteraz vyzbieralo 24 250 dolárov.

Šesťročné dievčatko sa už nikdy nebude môcť usmievať

„Jej slinné žľazy nefungujú a lekári povedali, že sa už nebude môcť usmievať. Svaly sú veľmi poškodené,“ zdôraznil CJ Pitcher, ktorý pomohol založiť finančnú zbierku. Šesťročné dievčatko zostane na jednotke intenzívnej starostlivosti v bostonskej detskej nemocnici Boston najmenej desať dní a podľa slov jej matky Dorothy Nortonovej, ktorá sa vyjadrila pre News Center Maine, dievčatko zostáva pod sedatívami, pretože má zavedenú dýchaciu trubicu.

„Ale inak sa jej darí veľmi dobre. Vyzerá veľmi dobre.

Chystala sa hrať s kartami, tak si sadla za stôl. Jej kamarátka išla po karty a keď sa vrátila, začala kričať, keď videla, že pes má v papuli Lily,“ zdôraznila matka a dodala: „A ona neznáša všetky psy, aspoň tak mi to povedala. Jednoducho už nechce vidieť tohto.“

Pes bol údajne plemena pitbull a policajt Dexter Buzz Bridges, pracovník kontroly zvierat v meste Chesterville, pre denník Sun Journal uviedol, že útok sa vyšetruje.