„Toto dieťa mi dnes vždy podá pohár vody“. Pani Helena tajne vzala dieťa, ktoré lekár „vyhodil“ do koša…

„Toto dieťa mi dnes vždy podá pohár vody“. Pani Helena tajne vzala dieťa, ktoré lekár „vyhodil“ do koša…

18 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Helena sa vydala za veľmi krutého muža, ktorý ju bil za každú maličkosť, ako keď deti udierajú loptu na ihrisku. Ťažkosti života ju prinútili slúžiť v kláštore.

Jedno obdobie som však pracovala ako asistentka u lekára, ktorý dobre platil, ale bol ako môj manžel. Keď som jedného dňa vzala odpadkový kôš, aby som ho vyhodila, počula som kvílivý zvuk. Keď som prišla ku kontajneru a otvorila som veko, videla som zakrvavené dieťa. „Panebože, čo budem robiť? Nemôžem sa vrátiť k tomu lekárovi, lebo ho vyhodil, ale ak si ho vezmem domov, manžel ma zabije.“

Vzala som ho, pobozkala, utrela z neho krv a zovrela ho v náručí, pretože bola veľmi studená zima. Keď som prišla domov, nikto tam nebol. Povedala som si: „Boh je so mnou.“ Po umytí som ho zabalila do jednej zo svojich starých košieľ a prosila s modlitbou: „Panna Mária daj, aby neplakalo.“ A stal sa zázrak. Dieťa neplakalo dva roky!

Tajne som ho kŕmila, ale vždy keď prišiel môj manžel, rozbúchalo sa mi srdce. Čas plynul a dieťa sa začalo plaziť. Raz pri obede, keď sme jedli, dieťa prišlo pod stôl. Keď to uvidel môj manžel, oči sa mu zaleskli ako levovi. „Čo je to?“ povedal. Potom som mu prezradila toto moje tajomstvo. Bol dojatý a prijal ho, akoby bolo jeho vlastné. Toto dieťa je teraz dospelý, ženatý muž.

Toto dieťa mi dnes vždy podá pohár vody…