Správa od zúfalej matky. „Svoje dieťa som upokojila pomocou tabletu. Urobila som veľkú chybu, neurobte tú istú!“

Správa od zúfalej matky. „Svoje dieťa som upokojila pomocou tabletu. Urobila som veľkú chybu, neurobte tú istú!“

7 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Táto matka zatiahla záchrannú brzdu a žiada všetkých rodičov, aby boli veľmi opatrní a zastavili tento proces, kým ešte môžu. “ Nechávame sa pohltiť technológiami a odovzdávame tento veľmi zlý zvyk našim deťom. Zobuďme sa!“

„Mám ročného syna. Problém začal, keď mal 5 alebo 6 mesiacov, keď som s ním nemohla robiť takmer nič, pretože bol taký uplakaný. Zistila som, že ak mu na tablete pustím hudbu, prestane plakať. Najskôr to bolo len 5 minút, potom 10 minút a nakoniec pol hodiny, pretože počas tohto času som mohla veľmi dobre robiť svoje veci.

Po čase sa dostal do bodu, keď dokázal hodiny pokojne sledovať tablet alebo dokonca televíziu. A mne sa páčilo to ticho.“ Čo sa stalo? Moje dieťa odmieta komunikovať, neodpovedá, keď sa ho pýtam, nerozumie, čo znamená, keď ho o niečo požiadam, nepozerá sa mi do očí, nepýta si moju pomoc… atď.

Ale keď je v televízii jeho obľúbená reklama, pozerá na ňu iskrivými očami a zastaví čokoľvek a preženie sa cez oheň a vodu, aby sa dostal k televízoru. Odmieta sa hrať a ak je z niečoho smutný, môžeme ho utešiť len notebookom. Všimla som si, že moje dieťa nevie veľa vecí, ktoré robia jeho rovesníci, nevyvíja sa tak, ako by sa vo svojom veku malo.

Veľmi som sa bála. Prejavovali sa u neho príznaky autizmu. Áno, bol to virtuálny autista. V tej chvíli som vypla všetky elektronické zariadenia, televízor, tablet, telefón, notebook atď. Po piatich dňoch sa moje dieťa úplne zmenilo, bolo šťastné, usmievalo sa, hralo sa, komunikovalo, odpovedalo na moje otázky.

Stále máme pred sebou ešte veľa práce, ale keď som videla, že moje dieťa konečne žije, zaujíma sa o skutočný svet, reaguje a komunikuje, bola som veľmi šťastná. Tento príbeh som zdieľala, aby všetky matky videli, ako môže virtuálny svet poškodiť vývoj dieťaťa.

Namiesto toho, aby sme mu zapínali tablet, objímme ho a rozprávajme mu príbeh.

Zdieľajte tento príbeh aj ďalej s ostatnými rodičmi.