Toto dieťa trpí vážnou zdravotnou poruchou, zje všetko na čo dosiahne!

Toto dieťa trpí vážnou zdravotnou poruchou, zje všetko na čo dosiahne!

31 mája, 2024 0 Od Redakcia

Dvojročná Dolly zje doslova všetko, čo sa v jej okolí nachádza. Rodičia detí, ktoré nechcú jesť, by boli s touto situáciou pravdepodobne spokojní. Dievča však trpí vážnou poruchou, ktorá spôsobuje, že konzumuje aj veci, ktoré nie sú vhodné na jedenie.

25-ročná Jordanna, matka dievčaťa, je zdrvená. Žiaľ, keď hovoríme „všetko“, nemáme na mysli len výrobky, ktoré sú vhodné na konzumáciu. Stáva sa tiež, že počas chvíle nepozornosti začne dievča hrýzť steny. Jej mama nevie, čo má robiť a prosí o pomoc. Zoznam položiek, ktoré jej dcéra vyskúšala, je naozaj dlhý a prekvapivý. Žena ho nemôže ani na chvíľu spustiť z očí, pretože okamžite chytí všetko, čo je v jej blízkosti a vloží si to do úst.

Jordanna si prvýkrát všimla toto správanie u svojej dcéry, keď mala jeden rok. Keď Dolly uvidela kartónovú škatuľu alebo knihu, začala ju hrýzť a hádzať kúsky rozhryzených predmetov na zem. Bohužiaľ, niektoré z nich aj prehltla.
Žena potom navštívila pediatra, aby zistila či je to normálne.

Lekár sa Jordanne opýtal či si je istá, že jej dcéra dostáva dostatok jedla. Po dôkladnom rozhovore sa zistilo, že Dolly môže trpieť vzácnou poruchou – syndrómom perverznej chuti do jedla, bežne nazývaným PICAOV syndróm. Ľudia trpiaci touto poruchou konzumujú produkty, ktoré nie sú vhodné na konzumáciu. Okrem toho majú lekári podozrenie, že 2-ročné dieťa môže byť tiež autistické.

Keďže dievčatko si vyžaduje nepretržitú starostlivosť, Jordanna musela opustiť svoje zamestnanie, aby sa mohla starať o dcéru. „JE TO TAKÉ DESIVÉ, ŽE JU MUSÍM STÁLE SLEDOVAŤ. MUSELI SME SA VŠETKÉHO ZBAVIŤ. NEVIEM, ČO BUDE NASLEDOVAŤ.“ Okrem pomoci od rodičov však Dolly potrebuje aj pomoc detského psychológa. Bohužiaľ, na návštevu musí čakať niekoľko mesiacov. V súčasnosti je Dolly na dlhom čakacom zozname.

„SOM VYČERPANÁ. MILUJEM SVOJE DIEŤA, JE ÚŽASNÉ, ALE NEMÁM ŽIADNU PODPORU. JE TO TAK STRAŠNÉ, ŽE JU MUSÍM STÁLE SLEDOVAŤ.“  Okrem toho musí dvojročné dieťa pravidelne podstupovať krvné testy kvôli riziku otravy olovom. Tento prvok je nebezpečný pre ľudské zdravie a nachádza sa v mnohých výrobkoch každodenného použitia.

Rodičia dvojročného dieťaťa myslia na jej budúcnosť a robia všetko, čo je v ich silách, aby získali finančné prostriedky na liečbu svojej dcéry.

Ak Vás tento príbeh zaujal, zdieľajte ho aj s ostatnými.