Toto je najjednoduchší spôsob, ako olúpať cesnak!

Toto je najjednoduchší spôsob, ako olúpať cesnak!

27 januára, 2022 0 Od Redakcia

Už žiadne problémy so strúčikmi cesnaku

Pre mnohých je cesnak obľúbeným korením do slaných jedál. Často sa stáva, že do jedla pridáme jeden alebo dva strúčiky navyše. Predtým však musíme cesnak ošúpať, a to môže byť niekedy dosť náročné. Našťastie existuje spôsob, ako si to uľahčiť.

Vôňa cesnaku na rukách

Cesnak je jedným z najčastejšie používaných korenín v kuchyni, preto nie je ničím výnimočným, že po jeho nakrájaní máme na prstoch prenikavú vôňu cesnaku. Skôr ako vám povieme, ako ľahko olúpať cesnak, prinášame vám tip, ako sa rýchlo zbaviť tohto nepríjemného cesnakového zápachu. Je to veľmi jednoduché; všetko, čo potrebujete, je kokosový olej. Po nakrájaní cesnaku si potrite ruky kokosovým olejom a potrite si ho medzi prstami. Opláchnite vlažnou vodou a vaše ruky budú opäť voňať sviežo a čisto!

Rýchle varenie

Niekedy potrebujete na prípravu konkrétneho pokrmu veľa strúčikov cesnaku. Lúpanie strúčikov jedného po druhom zaberá čas. Našťastie existuje rýchly spôsob, ako to urobiť podľa Nadiye v nedávno vydanom seriáli Netflixu Nadiya’s Time to Eat. V tomto seriáli televízna šéfkuchárka poskytuje tipy, ako dať na stôl tie najchutnejšie recepty za čo najkratší čas. Podelí sa aj o užitočné triky, ako napríklad rýchle olúpanie cesnaku.

Varenie horúcej vody

Na Nadiyin trik potrebujete len misku a horúcu vodu. Do misky vložte strúčiky cesnaku a zalejte ich horúcou vodou. Nechajte ju minútu pôsobiť a potom môžete cesnak ľahko olúpať. Len buďte opatrní pri vyberaní cesnaku z horúcej vody.

Nôž

Šéfkuchári majú aj ďalší trik, ako ľahko olúpať cesnak. Strúčik cesnaku položia na dosku na krájanie a potom ho širokou stranou noža pritlačia a rozdrvia. Zvyčajne budete počuť praskanie a potom môžete cesnak tiež ľahko olúpať.

Čo na to hovoríte? Určite vyskúšajte a dajte nám vedieť v komentároch. Ďakujeme:).