Toto je skutočná práca snov. Nemusíte robiť nič a budete brať celkom slušný balík peňazí!

Toto je skutočná práca snov. Nemusíte robiť nič a budete brať celkom slušný balík peňazí!

3 februára, 2023 0 Od Redakcia

Áno, znie to úplne bláznivo, ale je to naozaj tak. Ak máte záujem o prácu, pri ktorej nebudete musieť robiť vôbec nič a budete brať celkom slušný balík peňazí, čítajte ďalej, všetko vám vysvetlíme. Dvojica švédskych umelcov vytvorila pozíciu, ktorej náplňou práce je doslova nič. Majú len jednu jedinú podmienku, a to, že zamestnanec sa musí prihlásiť a odhlásiť.

Ak vám nerobí problém presťahovať sa, dokonca aj do Švédska, potom sa tešte na rok 2026. V tomto roku bude na železničnej stanici v Göteborgu voľné pracovné miesto snov. Vašou jedinou úlohou bude prísť do práce, zapísať sa, čím sa vo vašej kancelárii rozsvietia svetlá, a na konci zmeny sa odhlásiť. Je to jednoduché a je len na vás, čo budete robiť počas pracovnej doby.

Spánok, sledovanie filmov, čítanie kníh, vybavovanie osobnej korešpondencie atď. Upozorňujeme však, že to nie je všetko, čo táto úžasná práca ponúka. Váš mesačný plat bude 2300 eur, budete dostávať ročné odmeny, príspevok do dôchodkového fondu a aby toho nebolo málo, máte dokonca nárok na dovolenku.

A v čom je háčik? Na to by sme radi odpovedali, ale háčik nie je v ničom.

Za projektom stojí dvojica umelcov Simon Goldin a Jakob Senneby. V roku 2017 bola vyhlásená súťaž, v ktorej agentúra hľadala dizajnérov pre novú stanicu Korsvagen. Dvojica získala za výhru približne 716 000 eur. Ale nešlo ani tak o peniaze. Dvojica si uvedomila, že takáto suma by mohla pokryť celoživotný plat jedného zamestnanca, a v tej chvíli jej bolo jasné, na čo peniaze použije.

Vymyslela dômyselnú prácu, pri ktorej pracovník nemusel robiť vôbec nič. Ak máte záujem o túto prácu, naplánujte ju na rok 2026.