Toto sú hrdinovia 2-ročného dievčatka a nielen jej…

Toto sú hrdinovia 2-ročného dievčatka a nielen jej…

6 marca, 2023 0 Od Redakcia

Traja bratia, traja mladí chlapci, boli zrejme vyhlásení za hrdinov svojho okolia po tom, čo pomohli nájsť dvojročné dievčatko, ktoré „utieklo“ z domu a rozrušilo nielen svojich rodičov, ale aj celé okolie!

Dievčatko sa hralo na dvore svojho domu ako každú nedeľu, zatiaľ čo jej mama vybavovala záležitosti. Na päť minút ju však „stratila z dohľadu“ a dievčatko zmizlo. „Pozrela som sa na dvor a nikde som ju nevidela. Vedela som, že nebola v dome. Mrazilo ma v žilách!“ hovorí mama dievčaťa.

Okamžite ju všetci začali hľadať. Susedia, polícia a obyvatelia okolia. „Nebolo tam žiadne znamenie! Všetko nasvedčovalo tomu, že odišla. Volali sme jej meno, ale nič,“ spomína jej matka. Potom sa objavili traja bratia, ktorí, keď sa dozvedeli, čo sa stalo, tiež začali hľadať dvojročné dievčatko.

„Hľadali sme všade! Po hodine sme počuli plač dieťaťa, ale stále sme ho nemohli nájsť… Nakoniec sme ho zbadali pred starým domom, ako plače.“ Traja chlapci, ktorí dievčatko a jeho rodinu poznali zo susedstva, ju utešovali a volali jej rodine.

Po dvoch dlhých hodinách, keď sa dieťa našlo, sa všetkým veľmi uľavilo. To isté popoludnie ju chlapci navštívili u nej doma, aby sa uistili, že je v poriadku. „Sú to najúžasnejší mladí chlapci, akých som kedy stretol!

Moja žena a ja nevieme, ako im poďakovať! Všetko sa mohlo zvrtnúť veľmi zle… Vďačíme im za všetko!“ povedal vďačný otec malého dievčatka.