Toto sú najdesivejšie Nostradamove predpovede na rok 2023.

Toto sú najdesivejšie Nostradamove predpovede na rok 2023.

3 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Prorocká kniha francúzskeho astrológa a mystického proroka Nostradama s názvom Proroctvá bola prvýkrát vydaná v roku 1555, ale odvtedy sa teší neuveriteľnej popularite. Nostradamova kniha obsahuje desivé proroctvá, z ktorých mnohé sa podľa niektorých ukázali ako desivo presné, vrátane proroctiev o druhej svetovej vojne, Hitlerovom nástupe k moci a Francúzskej revolúcii.

Francúzsky astrológ údajne dokonca predpovedal atentát na Johna F. Kennedyho a teroristické útoky z 11. septembra 2001. Hoci v proroctvách nie sú uvedené žiadne konkrétne dátumy, niektorí veria, že by sa predpovede mohli naplniť v roku 2023,“ uvádza Mirror.co.uk.

Veľká vojna

Jedno z proroctiev, ktoré sa zrejme naplní v roku 2023, hovorí o „veľkej vojne“. Táto predpoveď je založená na veršoch: „Sedem mesiacov veľkej vojny, ľudia umierajúci pre zlo. Ale Rouen, Evreux sa nedostanú do rúk kráľa.“ Toto proroctvo by mohlo odkazovať na súčasný konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom, ktorý by sa podľa niektorých mohol v budúcom roku vystupňovať a mohla by vypuknúť tretia svetová vojna.

Skutočnosť, že vojna by mohla trvať „len“ sedem mesiacov, sa na prvý pohľad môže zdať ako dobrá správa, ale vzhľadom na obrovský jadrový arzenál Ameriky a Ruska to tiež nie je veľmi upokojujúce. Z nejakého dôvodu však proroctvo predpovedá aj záchranu francúzskeho mesta Rouen.

Nebeský oheň

V inom proroctve Nostradamus hovorí o „nebeskom ohni“ na „kráľovskej budove“, ale mnohí veria, že ide o oveľa viac než len o požiar kráľovského paláca. V Biblii sa oheň vždy spomína ako kľúčový motív príchodu súdneho dňa alebo konca sveta. Zároveň sa verí, že z popola civilizácie sa zrodí nový svetový poriadok, ktorý bude znamenať koniec časov, ako ich poznáme.

Môžeme ísť na Mars

Nostradamus tiež napísal, že na Mars „padne svetlo“, čo sa dá interpretovať viacerými spôsobmi. Môže to tiež znamenať, že planéta sa dostáva do retrográdneho pohybu, a preto sa zdá, že sa na oblohe pohybuje dozadu. Prípadne by sa mohol vzťahovať na snahy ľudstva o kolonizáciu planéty. Zakladateľ spoločnosti SpaceX a nový majiteľ Twitteru Elon Musk už hovoril o kolonizácii červenej planéty do konca tohto desaťročia a pôvodne povedal, že chce vyslať človeka na Mars do roku 2029.

Hospodárska katastrofa

Dôsledky pandémie a súčasnej vojny na Ukrajine už spôsobili hospodársku krízu a mnohí ľudia sa obávajú o svoje živobytie. Nostradamus napísal: „Cena pšenice stúpne tak vysoko, že človek zje svojho blížneho.“ Táto predpoveď naznačuje, že hospodárska kríza by mohla vyvolať rozhorčenie a rozpory v súvislosti so životnými nákladmi.

Globálne otepľovanie

Hoci téma globálneho otepľovania nie je ničím novým, Nostradamus predpovedá, že v roku 2023 by mohlo dôjsť k ďalšiemu nárastu teploty a zvýšeniu hladiny morí. V jednej zo svojich básní Nostradamus píše, že Čierne more sa oteplí natoľko, že ryby sa uvaria a budú hynúť hladom. „Keď budú Rodos a Janov napoly vyhladované, miestni obyvatelia si dajú záležať, aby ich rozrezali,“ dodal.

Keďže globálne teploty naďalej stúpajú a hladina morí sa zvyšuje a dôsledky tohto vývoja sú čoraz zjavnejšie, bude rok 2023 rokom, keď dosiahneme bod zlomu?

Rastúce občianske nepokoje

Súčasná kríza životných nákladov a globálne otepľovanie by mohli v roku 2023 viesť k zvýšeniu občianskych nepokojov. „Skôr či neskôr sa dočkáte veľkých zmien, strašných hrôz a pomsty,“ napísal francúzsky astrológ. Táto predpoveď naznačuje, že by mohli vypuknúť vzbury proti bohatým, pretože ľudia sa v čase hospodárskej krízy snažia udržať nad vodou.

Čo si o tom myslíte?