Tučniak prejde každý rok 5000 míľ, aby sa stretol s rybárom, ktorý ho zachránil…

Tučniak prejde každý rok 5000 míľ, aby sa stretol s rybárom, ktorý ho zachránil…

23 februára, 2023 0 Od Redakcia

74-ročný milovník zvierat Joao Pereira de Souza našiel v roku 2011 na pláži neďaleko Ria de Janeiro tučniaka, ktorý sa snažil chytiť posledný dych. Joaove humánne inštinkty ho viedli k tomu, aby zachránil tučniaka a postaral sa o neho,kým nebude môcť získať späť svoje zdravie.

Netušil, že jeho prejav láskavosti vybuduje s tučniakom dlhodobý vzťah

Joao našiel umierajúceho tučniaka v mučivých bolestiach, keď bezvládne ležal. Tučniak bol pokrytý čiernym olejom. Joaovi trvalo celý týždeň, kým očistil tučniaka. Čoskoro potom, čo bol tučniak opäť na nohách, ho Joao pustil späť do prírody. Tučniak sa prekvapivo po roku vrátil presne tam, kde ho zachránil Joao. Spolu odišli domov. Tučniak zo zjavnej vďačnosti navštevuje Joaa každý rok na rovnakom mieste, 5000 míľ od jeho pôvodného domova.

Časom sa Joao a tučniak stali viac než známymi a teraz sú kamarátmi. Juhoamerického tučniaka magellanského dokonca pomenoval Dindim. Títo dvaja pestovali svoje priateľstvo a dokonca spolu strávili osem mesiacov, kým sa včas vrátil do pobrežnej oblasti Čile a Argentíny na rozmnožovanie.

Toto zvláštne priateľstvo medzi človekom a tučniakom pritiahlo médiá, v ktorých Globo TV urobila rozhovor so starým mužom. Joao sa priznal, že tučniaka miluje ako svoje vlastné dieťa a veri, že ide o vzájomný pocit, ako uvádza GT Goodtimes.

Pokračoval v tvrdení, že tučniak sa okolo neho stal tak priateľským, že mu dovolil dotýkať sa ho a kŕmiť ho, ako chcel.

Starý muž sa tiež kŕmi Dindimiho rybami, ktoré by mu pomohli úplne sa zotaviť. Dovolenka tučniaka s Joaom je často naplánovaná každý rok v júni a končí vo februári, čo znamená osem mesiacov ročne.

Tučniakovu radosť a vzrušenie si všimnete zakaždým, keď uvidí Joaa: vrtí si chvostom a labkami, aby naznačil svoje šťastie. Tento 74-ročný bývalý murár je veľmi hrdý na mimoriadne úzke puto medzi ním a Dindimom. Verí, že tučniak sa tak správa vo svojej viere, že Joao je súčasťou jeho rodiny, ako uvádza Winkflashblog.

Čo si myslíte o tomto jedinečnom vzťahu? Dajte nám vedieť v komentároch…