U malého chlapca sa objavila zvláštna vyrážka, keď v nemocnici zistili príčinu, jeho matka takmer odpadla.

U malého chlapca sa objavila zvláštna vyrážka, keď v nemocnici zistili príčinu, jeho matka takmer odpadla.

8 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Pre rodiča nie je nič desivejšie, ako keď sa u dieťaťa objaví príznak, o ktorom nevie a zrazu nevie, čo má robiť. Karen McGregorová si jedného dňa všimla vyrážku, ktorá sa objavila na celom tele jej dieťaťa. Matka si najprv pomyslela, že dieťa mohlo niečo uhryznúť v tráve.

O borelióze sa dočítala v jednom z príspevkov na Facebooku, ale na koži svojho chlapčeka nenašla kliešťa, preto sa rozhodla vziať ho čo najskôr k lekárovi.

Tým zachránila život svojho syna.

Lekári diagnostikovali boreliózu, ktorú vyvolalo uhryznutie kliešťom pred týždňom. Chlapec dostal antibiotiká a čoskoro sa cítil lepšie. Karen na situáciu zareagovala včas, a preto sa tragédii podarilo zabrániť. Matka upozorňuje všetkých rodičov, aby po hre vonku skontrolovali svoje deti na prítomnosť kliešťov a príznaky boreliózy.

Karen tvrdí, že ak by si predtým neprečítala podobný príspevok, incident by sa jej pravdepodobne stal osudným. Mamička sa podelila o svoj príbeh, aby si všetci uvedomili nebezpečenstvo, pretože boreliózu treba liečiť včas.

Príznaky boreliózy:

  • vyrážka v tvare prstenca, známa aj ako boreliová škvrna, veľká, ale bez svrbenia alebo bolesti
  • môže spôsobiť zvýšenie telesnej teploty, horúčku
  • zimnica
  • bolesť hlavy
  • bolesti svalov a kĺbov
  • opuchnuté lymfatické uzliny

Dôležité:

Vyrážky sa môžu objaviť do týždňa po bodnutí alebo do mesiaca. Ak sa vám niečo podobne stane, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.